To specjalnie przygotowane na Złoty Koncert – kompendium o działalności zespołu  z okazji 50-cio lecia. Książka poświęcona jest zespołowi Czerwone Gitary, nie członkom zespołu.

Starałem się, by to wydawnictwo było „inne” niż te które dotychczas wydano. Ukazuje w nim sukcesy i porażki Czerwonych Gitar na przestrzeni półwiecza a kolorytu tekstowi dają ciekawostki – między innymi, dwie wersje kontrowersyjnego w 1965 roku tekstu – przeboju z „pocztówki dźwiękowej” „Byle co” lub drugi tytuł „Nie daj się nabrać na byle co” z zabawnym komentarzem oraz tekst przeboju Sopockiego Non Stopu – „Non Stopowy bigos”.
  Zdecydowałem się zamieścić składy muzyków zespołu po 1997 roku. Podyktowane to było faktem, że dotychczas nie pojawiło się wydawnictwo, które zawierałoby taką chronologię (po wymienionym roku) uzupełnioną zdjęciami.
W części zatytułowanej „Uzupełnienie„ podano dane dotyczące nagrań radiowych oraz wiele innych interesujących i ciekawych informacji, szczególnie dla osób, które pasjonują się historią nie tylko zespołu Czerwone Gitary, ale i polskiego big beatu, rocka  lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych ubiegłego wieku.