Druga edycja całorocznego konkursu fotograficznego dobiega końca. Już tylko do 15 listopada br. można przesyłać fotografie uwieczniające piękno i niepowtarzalną atmosferę Łazienek Królewskich.

30 listopada br. nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników konkursu, zaś wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie w Galerii Plenerowej w 2015 r.

Celem konkursu jest odkrywanie i uwiecznianie wyjątkowych miejsc Łazienek Królewskich, a także propagowanie sztuki fotografowania. Aby wziąć w nim udział, należy zarejestrować się na stronie www.lazienki-krolewskie.pl w zakładce „Konkurs fotograficzny”, wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz opublikować swoje fotografie. Zalogowani uczestnicy mogą również głosować na zdjęcia innych osób, biorących udział w konkursie. Po ogłoszeniu wyników, nagrodzone prace zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Do udziału w konkursie zapraszamy zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.

Zwycięzców wyłoni Jury, w składzie:    
•    Tadeusz Zielniewicz – dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie;
•    Czesław Czapliński – artysta fotograf, dziennikarz, autor filmów dokumentalnych;
•    Franciszek Maśluszczak – artysta malarz, rysownik, grafik;
•    Paweł Pierściński – artysta fotograf, autor ponad 200 wystaw o tematyce krajobrazu;
•    Andrzej Strumiłło – artysta malarz, grafik, rzeźbiarz, fotograf, poeta, pisarz, scenograf.

Szczegółowy regulamin znajduje się w module konkursowym na stronie: www.lazienki-krolewskie.pl. Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie

Patronem medialnym konkursu jest magazyn „Piękno & Pasje”.