Podsumowanie kampanii Wielkiej Pętli Wielkopolski i plany na rok 2015
Dnia 17.12.2014 r. w hotelu Novotel Centrum Poznań odbyła się konferencja prasowa podsumowująca działania promocyjne wokół Wielkiej Pętli Wielkopolski oraz przedstawiająca plan działań na rok 2015. 

Wielkopolska Organizacja Turystyczna we współpracy z agencją public relationas Tarraya S.A. przez cały 2014 rok prowadziła kampanię Wielkiej Pętli Wielkopolski – w Polsce i za granicą.

Kampania miała ma celu promocję wśród mieszkańców Polski oraz Niemiec, Holandii i Francji – turystyki wodnej, czyli żeglarstwa, kajakarstwa, turystyki motorowodnej, windsurfingu,  wakeboardingu a także turystyki rowerowej i konnej na terenie Wielkopolski, a wszystko pod hasłem  „Z nurtem przygody – bez końca!”.

W ramach kampanii zrealizowano szereg działań: powstał nowy spot promujący Wielkopolskę, który pokazuje realne możliwości turystyki wodnej w Wielkopolsce (wyemitowany około 2500 razy w telewizji ogólnopolskiej), nagrano i  wyemitowano spot radiowy (jego emisja osiągnęła 160% zakładanego GRP), zrealizowano kampanię outdoorową (200 billboardów w kilku największych miastach w Polsce, 28 billboardów przy autostradach i drogach ekspresowych), przeprowadzono promocję Wielkiej Pętli Wielkopolski podczas eventu w Berlinie, zrealizowano cykl Roadshow z autobusem Wielkiej Pętli Wielkopolski. Dziennikarze i blogerzy turystyczni wzięli udział w 5 tematycznych study tourach, poznając osobiście wodne atrakcje Wielkopolski. Promocja odbywała się również podczas szeregu imprez regionalnych, organizowanych przez Partnerów projektu. Kampania w Internecie, w tym w mediach społecznościowych zwróciła uwagę Internautów na turystykę w Wielkopolsce.

Kampania odbiła się szerokim echem wśród wodniaków i osób zainteresowanych turystyką aktywną. Wielkopolska Organizacja Turystyczna planuje kontynuować promocję Wielkiej Pętli Wielkopolski w kolejnych latach i już na początku roku 2015 (2. stycznia 2015) dzięki wspieraniu projektu Macieja Boińskiego, będziemy śledzić i relacjonować jego pieszą wyprawę wzdłuż Warty od źródeł do ujścia. Podróżnik spędzi wszystkie noce w namiocie, a do przejścia ma aż 808 kilometrów!

Strona kampanii: www.wielka-petla-wielkopolski.pl
Profil na FB:  www.facebook.com/visit.wielkopolska