Nowoczesny hotel uzdrowiskowy w standardzie równym trzem gwiazdkom – to efekt rewitalizacji „Długiego Domu” w Uzdrowisku Cieplice.

Uroczyste otwarcie jednego z najstarszych ośrodków kuracyjnych w Polsce nastąpi 31 marca br. Całkowity koszt projektu wyniósł prawie 14 mln zł.

Na bazie dawnego budynku „Długi Dom” stworzony został nowoczesny hotel uzdrowiskowy z prawie 100 miejscami o wysokim standardzie, bazą zabiegową, elegancką restauracją dla gości oraz salą konferencyjną. Baza zabiegowa składa się z pomieszczeń do kinezyterapii, hydroterapii, fizykoterapii oraz masażu. Oprócz tego hotel uzdrowiskowy dysponuje zespołem saun oraz salą restauracyjną z zapleczem kuchennym.

– Dzięki kompleksowej rewitalizacji „Długiego Domu” będziemy mogli w pełnym zakresie odpowiadać na potrzeby naszych gości. W Uzdrowisku Cieplice poszukiwali oni miejsc hotelowych o podwyższonym standardzie z jednoczesną możliwością korzystania z zabiegów balneologicznych. I taki właśnie jest „Długi Dom” – kompleksowy, nowoczesny, odpowiadający na potrzeby klientów komercyjnych, poszukujących nie tylko komfortowych warunków wypoczynku, ale i profesjonalnej bazy zabiegowej – mówi Maciej Markowski, Prezes Zarządu Uzdrowiska Cieplice – Grupa PGU.    

Uzdrowisko Cieplice kładzie duży nacisk na rozwój i wzrost sprzedaży usług komercyjnych, stąd rewitalizacja Długiego Domu i stworzenie kompleksowej oferty usług na bardzo dobrym poziomie. Żeby utrzymać pozycję konkurencyjną Uzdrowisko Cieplice wychodzi z atrakcyjnymi programami leczniczo-rehabilitacyjnymi dla klientów komercyjnych, ale nie kosztem zmniejszenia dostępu do lecznictwa uzdrowiskowego dla klientów instytucjonalnych, a poprzez rozbudowę i nowe inwestycje, które przynoszą nowe miejsca hotelowe dla gości komercyjnych.

– Rozbudowujemy się, bo chcemy skutecznie konkurować z najlepszymi ośrodkami komercyjnymi nie tylko w Polsce, ale i za granicą. „Długi Dom” w tej nowej odsłonie pozwoli nam na jeszcze intensywniejszy rozwój uzdrowiska w kierunku turystyki medycznej. Ponadto sukcesywnie wprowadzamy nowe profile lecznicze, w tym rehabilitację pourazową i pozabiegową, a jednocześnie doszkalamy naszą kadrę rehabilitacyjną do stale rosnących potrzeb naszych pacjentów – dodaje Maciej Markowski.  
Całkowita wartość projektu rewitalizacji „Długiego Domu” wraz z remontem restauracji i kuchni w obiekcie zdrojowym Edward wyniosła prawie 14 mln zł, z czego 2,7 mln zł pochodziło ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a pozostała część to środki własne Uzdrowiska Cieplice – Grupa PGU.

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 r. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów – Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.
Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, PGU kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu PGU.
www.uzdrowiska-pgu.pl