Serdecznie zapraszamy na Dni Wiednia, które odbędą się w dniach 3-5 kwietnia 2017 w Krakowie

 

Wiedeń to nie tylko Hofburg, historia Habsburgów, walc, Prater, Opera Wiedeńska i tort Sachera. Stolica Austrii to nowoczesne i innowacyjne miasto, które podąża za najnowocześniejszymi trendami i wyznacza nowe kryteria, aby podnieść jakość życia mieszkańców. Wiedeń nie bez powodu już po raz ósmy znalazł się na pierwszym miejscu w raporcie Mercera jako miasto zapewniające swoim mieszkańcom najwyższą jakość życia.

 

Dla Krakowa Wiedeń to miasto szczególne. Już od lat miasta prowadzą intensywną współpracę, która obejmuje działania na wielu płaszczyznach. Wynikiem tej współpracy są zbliżające się Dni Wiednia w Krakowie, z bogatym programem konferencyjnym oraz atrakcjami dla mieszkańców i turystów.

 

Program Dni Wiednia w Krakowie

24 – 25 marca – namiot multimedialny

W ciągu dnia w namiocie multimedialnym na Placu Szczepańskim w Krakowie będzie można przenieść się w najpiękniejsze zakątki stolicy Austrii, a wszystko to za sprawą techniki i okularów Virtual Reality. Po zmroku na widzów czeka natomiast pokaz filmów sferycznych „Wiedeń w 360°”.

 

3 kwietnia – koncert otwarcia Parov Stelar Trio

 

Parov Stelar Trio, twórcy gatunku electro swing wystąpią 3 kwietnia w ICE Kraków. Informacje na temat sprzedaży biletów: www.eventim.pl.

 

4 kwietnia – „Vienas” dla Krakowa

 

„Vienas” to charakterystyczne, wygodne sofy miejskie, które stały się znakiem rozpoznawczym wiedeńskiej dzielnicy muzealnej MuseumsQuartier. Chętnie korzystają z nich wiedeńczycy i turyści szukający chwili odpoczynku od zgiełku miasta. 4 kwietnia 2017 wiedeńskie sofy miejskie „Vienas” zostaną uroczyście przekazane dla miasta Kraków.

 

4 – 5 kwietnia – konferencja „Innowacyjne miasta”

 

W Międzynarodowym Centrum Kultury przy Rynku Głównym eksperci z Wiednia i Krakowa stworzą przestrzeń do wymiany doświadczeń poświęconą m.in. takim tematom jak jakość powietrza, zarządzanie energią, transport publiczny, organizacja imprez masowych, smart city i start-upy. W dwudniowym programie przewidziano m.in. wykłady, panele eksperckie i warsztaty.

 

Szczegółowy program Dni Wiednia: www.eurocommpr.pl