Już za kilka dni w Świdniku odbędzie się Air Festival. W związku z przewidywanym zwiększeniem natężenia ruchu na trasach z Lublina oraz portu lotniczego w dniach 9-10 czerwca, na zamówienie Województwa Lubelskiego jako organizatora przewozów kolejowych, POLREGIO uruchomi dodatkowe 22 połączenia.

Wybierając się na Air Festival pociągiem będzie można uniknąć nie tylko korków, ale także problemów ze znalezieniem miejsca parkingowego. To także oszczędność czasu. Dojazd z Lublina do Świdnika to zaledwie 12 minut. Dodatkowo wybierając kolej zaoszczędzimy pieniądze. Przejazd na trasie Lublin – Świdnik Miasto – Lublin będzie się odbywał na podstawie oferty „Połączenie w dobrej cenie”, czyli zaledwie za 3,5 zł.

Oprócz pociągów dodatkowych do dyspozycji pasażerów będą także planowe pociągi kursujące z Lublina do Chełma, Zamościa i portu lotniczego. Szczegółowe informacje dotyczące rozkładu jazdy wszystkich pociągów dojeżdżających na stację Świdnik Miasto znajdują się na stronie internetowej www.polregio.pl i w załączniku.

Dodatkowo, z uwagi na brak kas biletowych na odcinku Lublin – Chełm, przewoźnik będzie prowadził ich sprzedaż przed wejściem do pociągów.Bilety można kupić także na www.e-podroznik.pl) oraz poprzez aplikacje mobilne, takie jak SkyCash. Dystrybucja prowadzona jest także poprzez saloniki KOLPORTERA oraz portal internetowy Bilkom 2.