Dolina Stubai to najlepsze miejsce na rodzinny, zimowy urlop. Wielokrotnie nagradzana jako najbardziej przyjazny rodzinie region narciarski w Alpach, zawdzięcza ten tytuł specjalnemu programowi BIG Family Stubai oraz… sympatycznym maskotkom B.BIG, MINI B. i BIG Ron.

Lodowiec Stubai z B.BIG i Mini B.
Jeszcze zanim śnieg pokryje góry, lodowiec Stubai już tętni życiem. Jest tu radośnie i kolorowo za sprawą dwóch kudłatych postaci: wielkiego yeti o imieniu B.BIG oraz kuleczki Mini B.
W lipcu tym roku „Królestwo śniegu” zyskało jeszcze jedną atrakcję – lodową grotę w pobliżu stacji górskiej Eisgrat, którą wydrążono 30 m pod stokiem narciarskim. Grota ma lodowe ściany o niebieskim zabarwieniu, sekretne przejścia oraz 14 stacji wyjaśniających fenomen lodowców. Zwiedzanie trwa jedną godzinę.
Szkoły narciarskie BIG Family Ski Camp przygotowują pełne niezapomnianych wrażeń kursy dla dzieci i młodzieży. W BIG Family Kinderland znajdują się kręte trasy zjazdowe, kolorowe łuki do slalomu, wyciągi taśmowe do wjazdu na stok, karuzele oraz teren Miniland dla najmłodszych. Okrąglutki Mini B. zagrzewa dzieci do zabawy i dba o to, aby jego siedziba sprawiała im jak najwięcej frajdy. Natomiast B.BIG wręcz dwoi się i troi. Pilnuje śnieżnych zawodów i popisów na BIG Family Funslope – kilometrowej trasie z małymi przeszkodami i skoczniami, na dziecięcej trasie w snowparku Moreboards Stubai Zoo oraz na BIG Family boardercross przy wyciągu Murmelebahn.
Małym głodomorom restauracje BIG Family zapewniają nie tylko zdrowie i smaczne posiłki, ale także kącik do zabaw oraz dostosowane do ich wzrostu mebelki. W przedszkolu dzieci do 3 lat mogą bawić się i malować rysunki. Co tydzień organizowane są również przejażdżki ratrakiem Pistenbully (każdy wtorek od 16 grudnia 2014 r. do końca sezonu).   

Schlick 2000 z BIG Ronem
Jak tylko spadnie pierwszy śnieg, zieloniutki BIG Ron wkłada swoją żółtą czapkę i różowe narty i zjeżdża ze swojej letniej siedziby w Kalkkögeln do ośrodka Schlick 2000, by przypilnować przygotowań do przyjazdu małych gości. Czekają tu na nich zabawni i bardzo cierpliwi instruktorzy narciarscy, cztery wyciągi taśmowe, trasy do slalomu, karuzela a nawet… namiot tipi. W Big Family Kinderland sympatyczny BIG Ron ma swój pokój do zabaw i rozgrzewek, gdzie uczniowie szkółki mogą odpocząć podczas przerwy obiadowej. Małe dzieci od 3 miesięcy mają tu dobrą opiekę.

Udogodnienia dla dzieci
Zarówno lodowiec Stubai jak i Schlick 2000 oferują dzieciom ze szkółek narciarski dodatkowe ułatwienia: maluchy nie muszą czekać w kolejce do wyciągów, ale wchodzą specjalnym wejściem. Dodatkowa usługa odbioru dzieci z hotelu i podwiezienia ich do szkółki zdecydowanie ułatwia życie rodzicom, którzy dzięki temu nie muszę się stresować czy ich pociechy zdążą na lekcję. We wszystkich czterech ośrodkach doliny Stubai dzieci do 10 lat mogą podróżować kolejkami bezpłatnie, jeśli jadą z dorosłym mającym ski pass.  

* * *

DOLINA STUBAI – najpiękniejsza dolina Alp
Austriacka Dolina Stubai (Dolina Sztubajska) jest oddalona zaledwie o 20 minut drogi od Innsbrucku, stolicy kraju związkowego Tyrol. Ma dobre połączenie komunikacyjne z Niemcami, Szwajcarią, Włochami (autostrada przez przełęcz Brenner) oraz innymi regionami Austrii. Dolina Stubai ma długość 35 kilometrów i jest otoczona 80 lodowcami oraz 109 trzytysięcznikami. Pięć najważniejszych miejscowości to Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders i Schönberg.
Dolina Stubai (Dolina Sztubajska) oferuje doskonałe warunki do spędzenia zimowego urlopu zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Potwierdziła to redakcja przewodnika narciarskiego ADAC SkiGuide, która kilkakrotnie uhonorowała Dolinę Stubai tytułem „najbardziej przyjaznego rodzinie regionu narciarskiego w Alpach“.
Lodowiec Stubai, jeden z największych w Austrii, gwarantuje obecność śniegu na stokach od października do czerwca. Na gości czekają doskonale przygotowane trasy zjazdowe w czterech ośrodkach narciarskich: na lodowcu Stubai, w Schlick 2000 w Fulpmes, w rodzinnym centrum Serlesbahnen przy Mieders oraz w Elferbergbahn przy Neustift.
Organizacja Turystyczna Stubai Tyrol (Tourismusverband Stubai Tirol) informuje o aktualnych ofertach i wydarzeniach na stronie internetowej www.stubai.at. Baza online miejsc noclegowych umożliwia wyszukanie odpowiedniego zakwaterowania. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu +43 (0)501881-0 lub e-mailowo info@stubai.at. Pomoc przy rezerwacji ofert all-inclusive można uzyskać pod numerem telefonu: +43 (0)501881-171 lub 172, bądź pod emailem: stubaitouristik@stubai.at.
Więcej informacji oraz zdjęć znajduje się na stronie: presse.stubai.at.