W dniach 14 – 17 maja b.r., w Warszawie, Krakowie i Budapeszcie, odbyły się spotkania lokalnych przedstawicieli branży turystycznej z lankijskimi touroperatorami, w ramach Sri Lanka Road Shows 2018. Wydarzenie zostało zainicjowane przez Biuro Promocji Turystyki Sri Lanki (SLTPB) i miało na celu wzmocnienie dotychczasowej współpracy w zakresie działań turystycznych oraz nawiązanie nowych kontaktów biznesowych pomiędzy krajami.

Forum biznesowe Sri Lanki – Road Show 2018, jest częścią wschodnioeuropejskiej akcji zorganizowanej przez SLTPB. Pierwsze spotkania odbyły się 14 maja w Warszawie i 15 maja w Krakowie, gromadząc łącznie ponad 100 przedstawicieli polskich biur podróży, którzy mieli okazję porozmawiać z liczną reprezentacja lankijskiej branży turystycznej w trakcie sesji B2B.

Celem spotkań jest nawiązanie dialogu, omówienie możliwości współpracy oraz szans na zwiększenie wymiany turystycznej między naszymi krajami. Ogromnie doceniam obecność przedstawicieli zarówno ze strony Polski, jak i Sri Lanki. Dzięki dzisiejszym spotkaniom, pragniemy nie tylko nawiązać nowe relacje biznesowe, ale również zidentyfikować potrzeby turystów z Polski, aby w jak najlepszy sposób dopasować nasza ofertę do ich oczekiwań. Dla mnie jako ambasadora Sri Lanki w Polsce priorytetem jest poszerzanie świadomości, czym jest Sri Lanka i zaprezentowanie jej jako fascynującego kraju z niezliczonymi atrakcjami i dużym potencjałem inwestycyjnym – mówił Tissa Wijerathne, Ambasador Sri Lanki w Polsce w trakcie oficjalnego wystąpienia. Głos zabrała również Madubhani Perera, dyrektor marketingu z Biura Promocji Turystycznej Sri Lanki, omawiając największe atrakcje wyspy, a tym samym podkreślając ogromną różnorodność jej oferty turystycznej.

Sri Lanka to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – od wysokich gór, poprzez plantacje herbaty, do palmowych dżungli i przepięknych plaż. Miłośnicy dzikiej przyrody, spotkają tu ogromną różnorodność gatunków fauny i flory, a fascynaci historii i zabytków, na każdym kroku odkryją ślady naszego ponad 2 550-letniego dziedzictwa kulturowego – mówiła Madubhani Perera. Jednak to nie wszystko. Sri Lanka to również doskonałe miejsce dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek. Mamy znakomite warunki do uprawiania trekingu, raftingu, surfingu, paraglidingu, lotów balonami, jeżdżenia w górach na rowerach i gry w golfa. Wszystkie te elementy sprawiają, że bardzo zależy nam na zbudowaniu wizerunku Sri Lanki jako celu podróży, a rynek Europy Środkowej staje się dla nas w tym zakresie bardzo istotny – dodała.

Europa Wschodnia, to rosnący rynek dla Sri Lanki. W 2017 roku wyspę odwiedziło ponad 15 000 turystów z Polski, a od stycznia 2018 do kwietnia liczba ta wyniosła już 9 288. Sądząc po zainteresowaniu polskich touroperatorów, którzy pojawili się w Warszawie i Krakowie ruch ten z roku na rok ma szansę rosnąć.