– Szklarska Poręba ukończony. Sprzedano 50% lokali

W Szklarskiej Porębie oddano do użytku II etap kompleksu Sun & Snow – Resorts. Niebawem w 69 apartamentach będą mogli wypoczywać pierwsi goście. Inwestorem jest spółka Univitae, a wyłącznym operatorem zarządzającym najmem Sun & Snow. W chwili obecnej sprzedanych została już połowa lokali.

Zlokalizowany przy ul. Górnej 19 Ośrodek Sun & Snow Resorts – Szklarska Poręba kieruje swoją ofertę wynajmu apartamentów do rodzin z dziećmi, seniorów, nowożeńców, i wszystkich, którzy chcą dobrze wypocząć. Z myślą o gościach w drugim budynku przygotowano atrakcyjną część wspólną.
Dla najmłodszych zaplanowano salę zabaw, natomiast dorośli mogą spędzić czas w mini klubie, grając w bilard czy rzutki. To tylko kilka z licznych propozycji, które powstaną na terenie liczącego 3 hektary kompleksu. Dla amatorów natury na terenie ośrodka zaprojektowano trzy ogrody, w tym ogród zapachowy oraz ogród położony nad samym strumieniem. Dla dzieci przewidziano bezpieczne place zabaw oraz program animacyjny.  
Choć budynek właśnie został oddany do użytku nabywców znalazła już blisko połowa lokali. Ceny apartamentów zaczynają się od 6 700 zł netto za mkw +8% VAT. Najdroższe, ale zarazem  najatrakcyjniejsze są lokale na szóstym piętrze, z dużymi panoramicznymi oknami na całą ścianę.
W sumie na najwyższej kondygnacji zlokalizowano 11 klimatyzowanych apartamentów. Ich ceny wahają od  8 900 do 10 000 zł netto za mkw. (+8% VAT). Nabywca może zlecić deweloperowi wykonanie prac wykończeniowych w lokalu, co wiąże się z dodatkowym budżetem w kwocie 1 600 zł brutto za mkw. Szacowany zwrot z inwestycji w apartament w Sun & Snow Resort – Szklarska Poręba wyniesie ok. 6-8% rocznie.
Wraz z oddaniem drugiego etapu liczba apartamentów przeznaczonych na wynajem w kompleksie w Szklarskiej Porębie wzrośnie do 140. To apartamenty o bardzo zróżnicowanej powierzchni, gdyż dopasowane są do różnych oczekiwań turystów. Dostępne są tu mniejsze lokale typu studio o powierzchni 30 mkw., ale także przestronne rodzinne ponad 100 metrowe rodzinne apartamenty.  Standard wykończenia i wyposażenie zadowoli najbardziej wymagających. Cena pobytu za dobę zaczyna się od 160 zł za cały apartament.
Trzecim etapem ośrodka będzie condohotel. To odpowiedź na oczekiwania gości. W budynku przewidziano ośrodek SPA, restauracje i tarasy widokowe. Budowa już ruszyła, a pięciogwiazdkowy obiekt Sun & Snow będzie jedynym w okolicy hotelem tej kategorii. Według wstępnych założeń ma oferować około 150-200 luksusowych pokoi z opcją zakupu przez inwestorów.  
Szklarska Poręba rokrocznie przyciąga wielu turystów. Fani sportów zimowych zastaną tu świetnie przygotowane trasy zjazdowe, ale także najlepsze w Europie Środkowej trasy narciarstwa biegowego i śladowego. Latem kurort przemienia się w mekkę amatorów pieszych wędrówek. Miasto jest doskonałym punktem wypadowym wycieczek w głąb polskich i czeskich Karkonoszy i Gór Izerskich oraz do miejscowości po jednej i drugiej stronie granicy. Wytyczonych jest także ponad 200 km tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Szklarska Poręba i jej okolice to prawdziwy raj dla osób aktywnych.
 

* * *

Informacje o Sun & Snow:
Sun & Snow jest największą w kraju firmą oferującą wynajem apartamentów w systemie krótkoterminowym. Zarządza blisko 900 apartamentami zlokalizowanymi w 25 najpopularniejszych polskich kurortach oraz aglomeracjach: Świnoujściu, Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Jastrzębiej Górze, Władysławowie, Krynicy Morskiej, Sopocie, Stegnie, Kątach Rybackich, Ustce, Jantarze, Juracie, Zakopanem, Krynicy-Zdrój, Wiśle, Karpaczu, Ustroniu, Szklarskiej Porębie, na Mazurach, a także w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie. Sieć obejmuje wyłącznie apartamenty o najwyższym standardzie. Więcej informacji na stronie www.sunandsnow.pl.

Kontakt:
Tatiana Kałużniacka
Senior PR Manager
Sun & Snow
ul. Domaniewska 42
tel. 22 450 26 26
kom. 531 111 031
mail: tatiana.kaluzniacka@sunandsnow.pl