Doskonałe wakacje w mieście i nad morzem? Warte zobaczenia są okolice Lapad i Babin Kuk w Dubrowniku, gdzie można spacerować wzdłuż słynnych wśród turystów plaż oraz zwiedzić Stare Miasto, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

 

 

Jezioro na wyspie Lokrum, nazywane niekiedy Morzem Martwym, ma płytką, żwirową plażę i oddalone jest od Starego Miasta w Dubrowniku o trwający zaledwie dziesięć minut rejs łodzią. Jest to idealne miejsce do zabawy i pierwszych kroków na łódce dla małych dzieci. Plaża Uvala Lapad w Dubrowniku oferuje pływające na wodzie parki wodne – trampoliny i dmuchane place zabaw. Rodziny mogą też wybrać się na jazdę konną do Kojanu Koral w Konavle. Wreszcie, aby zobaczyć spektakularny widok na cały Dubrownik i na jego pobliskie wyspy, wystarczy wjechać kolejką liniową na szczyt Góry Srd.

 

Podróżni, którzy chcą zobaczyć miasto z innej perspektywy powinni odwiedzić Dubrownik w czasie trwania festiwalu filmowego w dniach 25 kwietnia – 3 maja. Imprezie towarzyszą różnorodne atrakcje dostosowane dla wszystkich grup wiekowych.

 

Więcej informacji: www.tzdubrovnik.hr, http://visitdubrovnik.hr/index.php/en/38-events/4854-tisina-molim-2017-eng