DUBAJ, ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE, 26 listopada 2014 r.: Linie Emirates, łączące ludzi, miasta i gospodarki na całym świecie, poinformowały o uruchomieniu trzeciego codziennego połączenia z Male, stolicą Malediwów.   

W poniedziałek, 1 grudnia, samolot linii Emirates rejsu EK656 po raz pierwszy wyruszy z Międzynarodowego Portu Lotniczego w Dubaju o godzinie 2:10, lądując w Male o 7:15. Oznacza to siedem dodatkowych lotów na Malediwy tygodniowo. Połączenie to będzie wyjątkowo korzystne dla pasażerów podróżujących z Polski, gdyż czas oczekiwania w Dubaju na kolejny lot wyniesie niecałe 4 godziny.

– Malediwy stanowią popularny kierunek wyjazdów wypoczynkowych i rodzinnych. Mając do wyboru szeroką gamę luksusowych hoteli, romantyczne plaże i możliwość uprawiania ekstremalnych sportów wodnych, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dzięki dodatkowemu rejsowi do Male każdego dnia nasi pasażerowie będą mieli większą swobodę w planowaniu swoich podróży, co pozwoli im na odwiedzenie tego wspaniałego miasta i bezproblemową podróż do innych portów lotniczych z globalnej siatki połączeń Emirates – powiedział Ahmed Khoory, Senior Vice President Commercial Operations Emirates na obszar Azji Zachodniej i Oceanu Indyjskiego.

Siedem dodatkowych lotów w tygodniu będzie obsługiwane przez Boeinga 777-300ER. W ciągu tygodnia samoloty te zabiorą na pokład łącznie 294 pasażerów klasy biznes i 2702 pasażerów klasy ekonomicznej oraz dodatkowe 23 tony ładunku przy każdym locie.

W obydwu klasach kabiny wyposażone są w wielokrotnie nagradzany system rozrywki pokładowej ice, oferujący aż 1800 kanałów z filmami, programami telewizyjnymi, grami komputerowymi, audiobookami i muzyką z całego świata.

Linie Emirates otworzyły pierwsze połączenie z Male 27 maja 1987 r. Obecnie oferują z tego miasta loty do Dubaju dwa razy dziennie i do Kolombo na Sri Lance raz dziennie. Uznany na całym świecie przewoźnik obsługuje obecnie 147 połączeń w 84 krajach, w tym połączenia cargo.