Świeradów Zdrój to miejsce pełne sportowych atrakcji, w którym nawet jesienią każdy znajdzie idealną rozrywkę dla siebie. Okolica Hotelu Malinowy Dwór to oaza dla wielbicieli nordic walking, pieszych wycieczek czy wypraw rowerowych. W świeradowskich lasach, na górskich szlakach i ścieżkach single track jesień jest wyjątkowo piękna. Warto przyjechać tu choćby na weekend po zastrzyk pozytywnej energii na kilka najbliższych miesięcy.

 

Jesień to czas, kiedy pogoda nieszczególnie zachęca nas do uprawiania aktywności fizycznej. Najczęściej zamykamy się więc w czterech ścianach i sportowe upodobania odkładamy do wiosny. Być może jednak nie odkryliśmy jeszcze sportu, który stałby się naszą pasją niezależnie od pory roku i aury za oknem. W ramach poszukiwań idealnej sportowej rozrywki warto wybrać się do Świeradowa Zdroju.

To miasteczko położone w sercu Gór Izerskich oferuje turystom prawdziwe morze możliwości. Piękne krajobrazy, świeże powietrze, zielone lasy i pełna infrastruktura dla amatorów jazdy na rowerze pozwalają naprawdę odpocząć i zregenerować siły. To tutaj rozpoczyna się szlak turystyczny prowadzący przez całe Sudety oraz przebiega trasa rowerowa łącząca Świeradów Zdrój z czeskim Novym Mestem pod Smrkem. Najbliższa okolica to także doskonałe miejsca dla miłośników sportów zimowych. Dobrze przygotowane i oznakowane trasy biegowe rozpoczynają się już na Stogu Izerskim i prowadzą m.in. przez Halę Izerską do Jakuszyc – mekki narciarstwa biegowego. Zarówno rowerzystom, zapalonym narciarzom, jak i wielbicielom pięknych widoków z pewnością przypadnie do gustu kolej gondolowa, która w 10 minut wwozi turystów na szczyt Stogu Izerskiego. Do wagonika swobodnie zmieszczą się 2 rowery, dzięki czemu można zaplanować spektakularny zjazd z samego szczytu. To prawdziwa wycieczka „po zdrowie”. Tamtejszy klimat pozwala bowiem oczyścić organizm, wzmacnia odporność i odciąża układ oddechowy.

Z kolei dla amatorów sportów stacjonarnych, Hotel Medical SPA Malinowy Dwór oferuje szereg zajęć ruchowych, takich jak gimnastyka wodna, pilates, zumba czy tenis. Pobyt w Świeradowie można też połączyć z relaksującymi zabiegami w Centrum SPA, które zregenerują nasze ciało po wielokilometrowych wędrówkach, biegach czy jeździe na rowerze. Masaże, rytuały pielęgnacyjne i zabiegi w strefie saun naładują nas pozytywną energią, której z pewnością wystarczy do wiosny.

Więcej informacji na stronie www.malinowehotele.pl/malinowydwor/