Nie zwlekaj i zagłosuj na najlepsze zdjęcia wykonane w czasie sesji na nowoczesnym lotnisku im. Charles’a de Gaulle’a w Paryżu

Warszawa, 7 lipca 2014 r. – Znamy już wyniki międzynarodowego konkursu fotograficznego Air France „Wygraj przygodę w świecie profesjonalnej fotografii”. W gronie polskich finalistów znaleźli się –  Weronika Pełczyńska z Jeleniej Góry i Grzegorz Bukalski z Krakowa. W nagrodę wzięli oni udział w warsztatach fotograficznych oraz w profesjonalnej sesji zdjęciowej na paryskim lotnisku im. Charles’a de Gaulle’a. Tylko do 13 lipca br. będzie można głosować na profilu facebookowym Air France na najlepsze zdjęcia, które wykonali w tym czasie pod okiem profesjonalnego fotografa i wykładowcy – Michała Radwańskiego.
Zwycięzca, który otrzyma najwięcej głosów zaprezentuje swoje obrazy na wystawie w holu głównym siedziby Agory S.A. w Warszawie, a także w specjalnej edycji kalendarza francuskiej linii. Zagłosuj już teraz, klikając na: http://bit.ly/AFkonkurs

Kolejny projekt linii Air France ma na celu w ciekawy sposób wchodzenie w interakcję z fanami, angażowanie ich na portalach społecznościowych, a przy okazji wspieranie młodych talentów. Przed wyjazdem do Paryża organizatorzy akcji zapewnili młodym adeptom fotografii profesjonalne warsztaty fotograficzne oraz opiekę wykładowcy Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki w czasie sesji. W ubiegłym roku francuska linia zorganizowała podobny międzynarodowy projekt dedykowany początkującym modelom i modelkom. Dwie osoby z Polski, które zwyciężyły w głosowaniu na Facebooku, wzięły udział w sesji zdjęciowej na lotnisku w Paryżu z udziałem profesjonalnego fotografa modowego. Obydwa projekty miały na celu w niekonwencjonalny sposób pokazać zmodernizowane niedawno lotnisko im. Charles’a de Gaulle’a oraz zachęcić do podróżowania linią Air France.

„Byłem niezwykle mile zaskoczony zaangażowaniem uczestników konkursu, zarówno w czasie warsztatów warszawskich, jak i podczas wyjazdu paryskiego. Udało się nam doskonale porozumieć i bardzo efektywnie pracować.” – zauważa Michał Radwański, juror projektu Air France. „Na warsztatach skupiliśmy się na fotografii architektury, uczestnicy pracowali cały dzień w plenerach Warszawy, uczyli się użycia specjalistycznych obiektywów oraz mogli wykorzystać praktycznie zdobytą wiedzę. Byliśmy w kilku, bardzo różnorodnych miejscach fotografując ciekawe formy architektoniczne, od mostów i małej architektury, po drapacze chmur w centrum miasta.” – opowiada Michał Radwański.

Na paryskim lotnisku im. Charles’a de Gaulle’a pod koniec czerwca br. odbyła się unikatowa sesja fotograficzna, uczestnicy konkursu mieli dostęp do miejsc, gdzie zazwyczaj nie można robić zdjęć i pracowali w niezwykle nowoczesnych przestrzeniach nowych terminali. W trakcie zdjęć uczestników sesji, szczególnie zafascynowały te miejsca na lotnisku, gdzie wykorzystano żywe rośliny, jako ozdoby ścienne, tworzące wielkie zielone „obrazy”.

„Podczas lądowania byłem zszokowany ogromem paryskiego lotniska. Następnego dnia, podczas sesji, mogliśmy biegać z aparatami po jednym z terminali  i fotografować, co tylko nam się spodoba. Szczególne wrażenie zrobiło na mnie lotnisko „po godzinach”, kiedy wyloty ustały, a podróżnych wciąż ubywało. W końcu zostaliśmy niemalże sami w całym terminalu, który był tylko do naszej dyspozycji. To było wspaniałe uczucie! Interesuję się architekturą i kształcę się w tym kierunku,  dlatego cieszyłem się jak dziecko zamknięte w hipermarkecie na noc. Ilość detali, które chciałem uwiecznić, była nie do ogarnięcia. Próbki tego, co udało mi się wypatrzyć, można będzie zobaczyć na moich fotografiach. – wspomina Grzegorz Bukalski, finalista i uczestnik sesji.

„Paryskie lotnisko okazało się wyjątkowym miejscem – pod względem wielkości prawie jak miasteczko. Do tego piękne architektonicznie – połączenie surowego betonu, szkła, drewna i zieleni – było strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu, zarówno fotografia architektury, jak i abstrakcyjnego detalu sprawiła mi ogromną przyjemność. Zdjęcia robię od zawsze, jednak to właśnie twórczy warsztat z Michałem Radwańskim przeszkolił mnie pod kątem technicznym, co mam nadzieję, jest szansą w dalszym rozwoju. – dodaje Weronika Pełczyńska, finalistka i uczestnika sesji.

„Okazało się, że uczestnicy bez problemu odnaleźli się w przestrzeni lotniska, szukali inspiracji w wielu jego elementach, od pracy dokumentalnej po bardzo abstrakcyjny punkt widzenia. Jestem z nich bardzo zadowolony, nawet po sesji, już w hotelu, mimo późnej pory, chcieli jeszcze rozmawiać na temat korekty zdjęć.” – podsumowuje Michał Radwański.  

Grzegorz Bukalski – pochodzi z Krakowa. Obecnie rozpoczyna studia architektoniczne i na tym skupia całą swoją energię. Powoli przymierza się i oswaja również z myślą o podjęciu studiów fotograficznych w niedalekiej przyszłości. Jego marzeniem jest zorganizowanie niecodziennej fotoekspedycji.  

Weronika Pełczyńska – z urodzenia jeleniogórzanka, obecnie mieszka w Łodzi gdzie studiuje Grafikę na Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się fotografią, grafiką artystyczną, szeroko pojętym designem, prowadzi projekty społeczne oraz z pasją chodzi po górach. Aparat ma zawsze pod ręką – jako rodzaj notatnika.

Tylko do 13 lipca br. wszyscy zainteresowani mogą pomóc wyłonić zwycięzcę  konkursu. Wystarczy na profilu facebookowym Air France kliknąć na link: http://bit.ly/AFkonkurs i oddać swój głos.

Partnerem przedsięwzięcia została Agora S.A. Już wkrótce (od 18 do 29 sierpnia br.) zdjęcia laureata konkursu będzie można podziwiać w holu głównym siedziby Agory SA przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie. Jego prace możliwe, że będą wystawiane w późniejszym terminie także w innych miejscach.

***

Michał Radwański – fotograf, portrecista, reporter, fotoedytor, kurator, współtwórca i organizator nowej Galerii Bezdomnej, założyciel stowarzyszenia MUWA, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, studiował w Warszawskiej Szkole Fotografii, a teraz jest jej wykładowcą w Pracowni Mody i Zaawansowanych Technik Studyjnych. Autor zdjęć i wywiadów do albumu Muranów (INSBN 978-83-929284-3-0) oraz wystawy Muranów My I – ukazujących architekturę warszawskiego osiedla Muranów, fotoedytor książki Beaty Chomątowskiej „Stacja Muranów”, autor zdjęć do projektu „Dialog nowoczesności” z historią przygotowywanego przez Fundację Architektury, ostatnia wystawa pt. „Mozaiki Warszawskie” prezentowana była w galerii Mito, organizowana również we współpracy z Fundacją Architektury i Ceramiką Paradyż. Współpracuje z Warszawską Estradą, Elle Polska, Harper’s Bazar Polska i wieloma innymi tytułami.

 

Air France KLM

Grupa Air France KLM jest znaczącym graczem w branży transportu lotniczego i niekwestionowanym liderem w obsłudze rejsów dalekiego zasięgu do i z Europy. Obecnie Air France KLM może poszczycić się ponad 77 milionami pasażerów i transportem 1,4 miliona ton ładunków rocznie. Grupa obsługuje łącznie 243 porty lotnicze zlokalizowane w 100 krajach, a jej flota liczy 573 samoloty. Linie, posiadające porty macierzyste na lotniskach Paryż-Charles de Gaulle i Amsterdam-Schiphol, obsługują łącznie ogromną sieć połączeń. Grupa posiada również wiodący w Europie program lojalnościowy Flying Blue, liczący już ponad 21 milionów członków.  Air France KLM wspólnie z partnerami – liniami Delta i Alitalia – tworzy największe transatlantyckie joint venture, które obsługuje ponad 250 lotów dziennie. Air France i KLM należą do sojuszu SkyTeam, który zrzesza 20 przewoźników lotniczych. Za pośrednictwem SkyTeam pasażerowie zyskują szeroki dostęp do globalnej sieci połączeń – ponad 15,5 tysiąca lotów dziennie, do 1000 miejsc, w 187 krajach. Więcej informacji o Air France KLM dostępnych jest na stronie: www.airfranceklm.com. Informacje na temat najnowszych promocji cenowych dostępne są na stronach www.airfrance.pl oraz www.klm.pl oraz pod numerami telefonów: +48 (22) 55 66 400; +48 (22)  55 66 444.

Grupa Air France KLM po raz 5 została światowym liderem w kategorii „Transport” w rankingu przedsiębiorstw uwzględniających w swojej polityce cele społeczne i ekologiczne The Dow Jones Sustainability Index 2013 (DJSI). Ponadto Grupa utrzymała 24 lokatę wśród najbardziej zrównoważonych firm na świecie. Linie Air France KLM są również 9 rok z rzędu liderem w sektorze „lotnictwo”.