Wybierz tematykę na Sylwestra
Maskarada jak w Wenecji, Sylwester w gorących rytmach samby albo gangsterska noc – to tylko niektóre pomysły na tematyczną imprezę sylwestrową. W tym roku Sylwester z motywem przewodnim to prawdziwy hit!

Co zrobić, by Sylwester naprawdę był niezapomnianą, wyjątkową nocą? Można urządzić imprezę, która będzie różnić się od wszystkich dotychczasowych. Od kilku lat ogromnym powodzeniem cieszą się imprezy tematyczne, z jednym, wiodącym motywem przewodnim. W tym roku będzie ich naprawdę sporo!

Pomysły na tematycznego Sylwestra
Organizując tematycznego Sylwestra mamy ogromne pole do popisu jeśli chodzi o wybór motywu przewodniego. Warto się nad nim dłużej zastanowić, bo tematyka powinna odpowiadać gościom, a jednocześnie zaskoczyć ich i sprawić, że tę noc zapamiętają na długo. Wśród popularnych od lat motywów przewodnich są na przykład Sylwester w stylu hawajskim, w klimacie PRL, z motywami bajkowymi lub filmowymi, Sylwester gangsterski czy impreza w stylu lat 30-tych. Nieodmiennie od kilku sezonów uczestnicy sylwestrowych imprez bawią się także na przyjęciach, na których motywem przewodnim jest jakiś kolor.

Jak przygotować tematycznego Sylwestra?
Gdy główny temat imprezy sylwestrowej będzie już wybrany, czas na najważniejsze przygotowania – zaplanowanie menu, dekoracji, dodatkowych atrakcji czy konkursów, wybranie muzyki oraz przygotowanie zaproszeń. Wszystko oczywiście w odpowiednim klimacie!
•    Menu imprezy tematycznej powinno uwzględniać przekąski i dania z kuchni powiązanej tematycznie z motywem przewodnim, np. na gangsterskiego Sylwestra przygotuj dania z kuchni włoskiej i włoskie desery, a jeśli motywem przewodnim jest żeglarstwo i morze – koniecznie zaplanuj dania z ryb. W tematycznym menu nie może zabraknąć także odpowiednio dobranych drinków – jeśli zapraszasz gości na imprezę w stylu Jamesa Bonda, podaj martini, a jeżeli motyw przewodni to Hawaje, nie może zabraknąć drinków z rumu i Malibu.
•    Dekoracje i zaproszenia – zadbaj o to, by już od wejścia Twoi goście poczuli, że znaleźli się na imprezie tematycznej. Jeżeli impreza odbędzie się w klimacie PRL – dobrą dekoracją mogą być stare obrusy z ceraty, a jeżeli stawiasz na Dziki Zachód – choćby amerykańskie flagi czy balony w kolorach białym, czerwonym i niebieskim.
•    Stroje – to jeden z najważniejszych elementów tematycznej imprezy. Wbrew pozorom dorośli także lubią czasem się przebierać, a kompletowanie przebrania na tematycznego Sylwestra może być dla wielu świetną zabawą.
•    Muzyka – odpowiednio dobrana wprowadza w klimat Sylwestra. Zamiast szukać konkretnych piosenek, można po prostu puścić tematyczne radio internetowe (np. country czy z muzyką z PRL).
•    Dodatkowe atrakcje sprawią, że ta impreza będzie jeszcze bardziej wyjątkowa, zwłaszcza, jeśli zaplanujesz konkursy z nagrodami, w których wygrać można będzie gadżet związany z głównym motywem Sylwestra.

Dla leniwych – bal tematyczny
Jeśli przeraża Cię wizja przygotowywania tematycznej imprezy w domu, ale podoba Ci się pomysł z motywem przewodnim – poszukaj takiej imprezy w swoim mieście. – Co roku coraz więcej organizatorów stawia na imprezy sylwestrowe z motywem przewodnim.¬ – mówi Mateusz Goliat z portalu Sylwestrowy.pl, w którym gromadzone są oferty sylwestrowych imprez. ¬–  Rok temu można było przywitać Nowy Rok na prawdziwym balu maskowym w weneckim stylu, a w tym roku organizatorzy sylwestrowych imprez zapraszają nas np. na podróż w czasie – do Polski Ludowej. Na tematyczną imprezę w klimacie PRL możemy trafić w Warszawie, na Chmielnej 9, gdzie – jak piszą organizatorzy – mile widziani są wszyscy przodownicy pracy, proletariusze i aktywiści. Jeśli ktoś nie ma ochoty wracać do szarej rzeczywistości PRL, może wybrać się na pełen kolorów bal w rytmach brazylijskiej samby do Z-Hotelu Business & Spa w Otwocku. Karnawałowa parada niczym z ulic Rio, pokazy samby i kolorowe stroje na pewno rozgrzeją wszystkich gości w tę wyjątkową grudniową noc. Na brak emocji nie będą zapewne narzekać także uczestnicy balu z motywem przewodnim Dziki Zachód, który odbędzie się w tym roku w Bielanach Wrocławskich. Menu iście meksykańskie – od nachos z guacamole po chili con carne!

Przekonany do tematycznego Sylwestra? Jeśli tak – zacznij już planować imprezę, bo niezależnie od tego, czy chcesz wybrać się na bal na mieście czy urządzić domówkę z motywem przewodnim, wbrew pozorom wcale nie zostało tak dużo czasu na przygotowania.

 

Sylwestrowy.pl to najpopularniejszy portal o tematyce sylwestrowej. Serwis skierowany jest do wszystkich, którzy chcą w sposób szczególny powitać Nowy Rok. Kategorie tematyczne i kryteria wyszukiwania pozwolą trafnie wybrać interesującą ofertę spośród tysięcy propozycji zarówno zabaw, balów jak również dłuższych pobytów w Polsce i za granicą. Sylwestrowy.pl stanowi doskonałą formę promocji dla organizatorów imprez sylwestrowych.