W weekend  10 – 11 maja (sobota, niedziela) w czasie „Otwarcia sezonu turystycznego 2014” w Toruniu zorganizowana została akcja promocyjna  „Gdańsk zaprasza”. W ramach wydarzenia do Gdańska zostało zaproszonych ponad 200 Torunian. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Gdańska Organizacja Turystyczna.

Przez cały weekend od rana do późnego popołudnia gdańskie hostessy w oznakowanych koszulkach przemierzały toruński Rynek Staromiejski i zachęcały do pobrania oficjalnego przewodnika turystycznego o Gdańsku – gdansk4u MOBILE. Każde pobranie pozwalało na wzięcie udziału w losowaniu atrakcyjnych nagród przygotowanych przez branże turystyczną, min. vouchery na weekendy i kolacje w gdańskich hotelach i restauracjach oraz wejściówki do miejsc rozrywek. Dodatkowo hostessy informowały i zachęcały do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych w Gdańsku. Wszyscy uczestnicy akcji promocyjnej zostali nagrodzeni specjalnie przygotowanymi gdańskimi gadżetami.

Pogoda w weekend nie rozpieszczała, jednak nie wpłynęło to na znaczne zmniejszenie zainteresowania naszą akcją promocyjną. Mieszkańcy Torunia bardzo entuzjastycznie reagowali na zaproszenia do Gdańska, euforii dodawały atrakcyjne nagrody. – mówi Izabela Koch, koordynator akcji z Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Organizator przy współpracy z punktem informacji turystycznej w Toruniu przygotował również „gdańskie stoisko”, na którym torunianie bezpłatne pobierali materiały i gadżety o Gdańsku i obiektach turystycznych (hotele, restauracje, obiekty kulturalne, rozrywkowe).

Dużym sprzymierzeńcem naszych akcji promocyjnych są media społecznościowe za pomocą, których komunikujemy się z mieszkańcami danego miasta i informujemy o naszym planowanym przybyciu – dodaje Izabela Koch – koordynator akcji promocyjnej.

Akcja promocyjna w Toruniu to kolejne działanie promocyjne po Kaliningradzie w ramach projektu „Gdańsk zaprasza”. Głównym celem działań promocyjnych jest promocja Gdańska, a tym samym zaproszenie do Gdańska i do uczestnictwa w największych wydarzeniach.

Kolejne akcje promocyjne już wkrótce!
Po Toruniu czas na Olsztyn i Bydgoszcz. W Olsztynie organizator we współpracy z Muzeum Warmii
i Mazur działania promocyjne podejmie w dniach 17 – 18 maja 2014 podczas „Nocy Muzeów”. Natomiast z mieszkańcami Bydgoszczy na spotkanie Gdańsk zaprasza w dniach 14 – 15 czerwca podczas wydarzenia „Ster na Bydgoszcz”.