Gdańsk Convention Bureau/GOT otrzymało prestiżową nagrodę ICCABest Marketing Award przyznawaną przez ICCA za szczególne osiągnięcia w dziedzinie marketingu miasta, regionu lub produktu.

Przemysł spotkań, inaczej turystyka  biznesowa, to najlepiej rozwijający się dzisiaj sektor gospodarki związany z organizacją podróży służbowych, konferencji, kongresów, targów i szkoleń. 

Najważniejsze na świecie stowarzyszenie tej branży – International Congress And Convention Association (ICCA) co roku organizuje konkurs ICCA Best Marketing Award (BMA) którego tegorocznym zwycięzcą jest Gdańsk. Nagroda ICCA Best Marketing Award przyznawana jest za szczególne osiągnięcia w dziedzinie marketingu miast, regionów lub produktu. Każdego roku o BMA walczą destynacje z całego świata. Międzynarodowa Kapituła konkursu zwraca szczególną uwagę na innowacyjność projektu oraz nietypowe podejście do biznesu.


Gdańsk angażuje branżę

Uznanie Międzynarodowej Kapituły uzyskał projekt CSR Gdańsk Christmas Baubles, zrealizowany podczas jednych największych europejskich targów przemysłu spotkań EIBTM 2012 w Barcelonie. Projekt polegał na wykorzystaniu świątecznej atmosfery i zaangażowaniu wystawców, hosted buyers i wszystkich osób odwiedzających targi w akcję charytatywną na rzecz dzieci. Projekt zakładał zebranie regionalnych upominków, które wystawcy i tak masowo przywożą na targi oraz przekazane ich dzieciom z hiszpańskiej organizacji wspierającej edukację i rozwój młodzieży wychowujących się w trudnych środowiskach.

Prezes ICCA Martin Sirk:”(.) to co zaprezentował Gdańsk jest jednym z najlepszych przykładów wykreowania kampanii marketingowej o ogromnym zasięgu z wykorzystaniem małego budżetu.”

Promocja Gdańska i Polski na arenie międzynarodowej

To wyróżnienie i podkreślenie aspiracji Polski do bycia czołowym wschodnioeuropejskim rynkiem spotkań biznesowych. „ICCA Best Marketing Award to jak dotąd nasz najważniejszy  sukces promocyjny, dlatego tez jestem bardzo dumna i szczęśliwa” mówi Anna Górska Prezes Zarządu GCB/GOT. „Od kilku widoczna jest efektywna i profesjonalna promocja Polski jako całości oraz poszczególnych miast oraz zintensyfikowanie prac w obszarze turystyki biznesowej. Nagroda na pewno wzmocni nasz pozytywny wizerunek na tym polu” dodaje Anna Górska.

„To ogromny sukces całego zespołu, który w realizację projektu i następnie aplikacji konkursowej włożył mnóstwo energii i entuzjazmu. Jak widać, było warto” – mówi Marta Wiśniewska, Koordynator Gdańsk Convention Bureau/GOT.

Nagroda znacznie przyczyni się również do promowania sektora przemysłu spotkań w Polsce a także zwiększenia świadomości o jego znaczeniu dla rozwoju regionów na wielu obszarach takich jak naukowy (transfer wiedzy), promocyjny oraz ekonomiczny (turysta biznesowy wydaje przeciętnie 4 razy więcej niż turysta indywidualny). 

ICCA Best Marketing została wręczona podczas Kongresu ICCA, który w tym roku odbył się w Szanghaju, Chiny. Zwycięstwo Gdańska zostało przyjęte z ogromnym entuzjazmem zgromadzonych na kongresie prawie 1000 osób z całego świata i owacjami na stojąco.

Gratulujemy pozostałym finalistom: Melbourne Convention Bureau (Australia), Palais des Congres de Montreal (Kanada), VisitDenmark (Dania).

Akcja Gdańsk Christmas Bubles będzie kontynuowana podczas tegorocznych targów EIBTM, które rozpoczynają się już w przyszłym tygodniu (19-21 listopada).

Galeria zdjęć dostępna na profilu Gdańsk Convention Bureau na Facebooku.

 

 

O GDANSK CONVENTION BUREAU:

Gdańsk Convention Bureau (GCB) zostało powołane w 2005 roku jako miejskie biuro kongresów.  Jest częścią Gdańskiej Organizacji Turystycznej, stowarzyszenia, które zrzesza ponad 110 członków. Miasto Gdańsk jest strategicznym Partnerem. Na mocy porozumienia z Polską Regionalną Organizacją Turystyczną (PROT) GCB jest odpowiedzialne za promocję turystyki biznesowej. Od 2007 GCB jest pełnoprawnym członkiem ICCA – największego stowarzyszenia w branży. Głównym zadaniem Gdańsk Convention Bureau jest promocja Gdańska i Regionu, jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych w naszym regionie.

Follow us:
FACEBOOK
www.facebook.com/gdanskconventionbureau
TWITTER @GdanskRegionCVB
YOUTUBE
www.youtube.com/GdanskRegionCVB
SLIDESHARE www.slideshare.net/GdanskRegionCVB