Budowanie wioski marzeń z Anną Dereszowską, gotowanie z Tomaszem Jakubiakiem, nietypowy bieg wśród stawów z Robertem Korzeniowskim, czy wyścig traktorków prowadzony przez Marka Dąbrowskiego. Te i wiele innych atrakcji z udziałem Ambasadorów SOS zapewnili organizatorzy Ogólnopolskiego Dnia Szukania Mamy w Rozalinie – Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce oraz firma  New American Concept.

 

Podczas rodzinnego pikniku zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka oraz 25-lecia firmy NAC, Ambasadorzy SOS zaprosili także do wspólnej zabawy w chowanego. ­– Zabawa nawiązuje do tytułu naszej najnowszej akcji „Szukamy Mamy”. W Polsce wciąż jest ponad 20 tysięcy dzieci, dla których owo szukanie jest codziennością. Z różnych powodów zostały pozbawione matczynego ciepła, którego im bardzo brakuje. Celem naszej akcji jest dotarcie do potencjalych rodziców SOS, którzy zechcą otoczyć te maluchy opieką. – mówi Barbara Rajkowska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Anna Dereszowska, ambasadorka SOS, wraz z uczestniami pikniku budowała wioskę marzeń  – Od kiedy sama jestem mamą wiem, ile pracy wymaga stworzenie prawdziwego domu i tym bardziej doceniam wszystkie osoby, które decydują się na pracę w roli rodzica zastępczego. Na pewno nie jest to łatwe, ale wielokrotnie słyszałam od Mam SOS, że wdzięczność i radość tych dzieci rekompensuje cały trud włożony w ich wychowanie.

Zwieńczeniem dnia był występ Natalii Kukulskiej, ambasadorki SOS, dzięki której prawie rok temu firma NAC zdecydowała się wesprzeć Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. – Ja i Natalia jesteśmy sąsiadami. Długo opowiadała mi o Wioskach Dziecięcych zanim zaproponowała, żebyśmy razem odwiedzili jedną z nich. Panująca tam atmosfera zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Zobaczyłem szczęśliwe dzieci i pełnych poświęcenia Rodziców SOS. To wtedy postanowiłem, że musimy ich jakoś wesprzeć. Zaczęło się od jednej glebogryzarki, później były rowery, teraz jest impreza w Rozalinie. I na pewno jeszcze wiele przed nami. – mówi Marcin Przytulski z NAC.

Wspomnianych rowerów ufundowanych przez firmę NAC było aż 19. Dystrybutor sprzętu ogrodniczego spełnił marzenia podopiecznych Młodzieżowej Wspólnoty Mieszkaniowej SOS w Siedlcach. Ponadto wciąż udziela wspiera, przekazując kwotę z każdej zakupionej kosiarki, czy organizując pikniki takie jak ten, podczas którego bawiło sie w sumie ponad 300  podopiecznych Stowarzyszenia. Impreza odbyła sie 5 czerwca w Pałacu w Rozalinie.