Już w najbliższy weekend Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zawita do stacji narciarskiej Zieleniec Ski Arena, aby edukować o zasadach zapobiegających wypadkom w górach. Na uczestników wydarzenia czekać będą również liczne gry i konkurs z nagrodami.

W terminie 28.02 – 01.03 do stacji narciarskiej Zieleniec Ski Arena, a dokładniej tuż obok wyciągu Gryglówka – zawitają Goprowcy z całej Polski. Wszystko za sprawą akcji – “Bezpieczna Zima”, organizowanej dla fanów zimowych wrażeń. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się między innymi, jakie zasady należy zachować na stoku, aby być bezpiecznym, jak udzielać pierwszej pomocy potrzebującym oraz – jakie zagrożenia wynikają z braku posiadania odpowiedniego wyposażenia na stoku.

Oprócz dużej dawki wiedzy, na uczestników wydarzenia czekać będą liczne zabawy w formie quizów i konkursów z nagrodami w postaci: kasków, gogli, czapek, szalików oraz maskotek. Całość ufundowana została przez GOPR oraz Tauron Polska.

Do dyspozycji wszystkich uczestników zostanie oddany salon narciarski – Tauron Polska Energia. W jego obrębie odbędą się liczne zabawy i ćwiczenia ruchowe, mające na celu uświadomienie narciarzom i snowbardzistom, jak ważna dla ich bezpieczeństwa jest odpowiednia rozgrzewka przed jazdą oraz, dlaczego powinni jeździć w kasach ochraniających głowę.  

Każdy z uczestników będzie miał okazję spróbować jazdy samochodem z napędem na cztery koła – 4Matic oraz skorzystać z jazdy testowej mercedesem klasy M i GLK. To nie lada okazja do zapoznania się z tematem prawidłowego zakładania łańcuchów na koła oraz odpowiedniego pakowania bagażnika na podróż. Wszystko to za sprawą uprzejmości marki Mercedes-Benz. Z kolei producent sprzętu narciarskiego i snowboardowego – Salomon, zadba o bezpłatne wypożyczenie sprzętu na cały dzień. Operator sieci komórkowej Plus przygotował liczne konkursy nawiązujące do bezpieczeństwa w górach.

Zieleniec Ski Arena
www.zieleniec.pl

***
 

Zieleniec, położony na wysokości ok. 950 m. n.p.m., jest największym ośrodkiem narciarskim w Kotlinie Kłodzkiej (jednym z większych w Sudetach). Stanowi dzielnicę Dusznik-Zdroju. Panuje tam specyficzny mikroklimat (jedyny taki w Polsce), zbliżony do alpejskiego. Ze względu na szczególny układ ciśnieniowy mas powietrza, tutejszy mikroklimat wymusza na organizmie ludzkim zwiększenie produkcji czerwonych ciałek krwi, co w efekcie znacznie poprawia samopoczucie. Północne stoki Zieleńca, doskonałe tereny narciarskie oraz duża ilość opadów w okresie zimowym (1300 mm w ciągu roku, z czego 40% przypada na okres od listopada do marca) sprawiają, że śnieg leży w Zieleńcu blisko 150 dni.