Grupa Hotelowa Orbis jest jedyną siecią hotelową w Polsce, która korzysta z łączy w technologii światłowodowej. Jej zaletą jest szybszy Internet, a w związku z tym zapewnienie większego komfortu przy organizacji wideo- i telekonferencji – może uczestniczyć w nich większa liczba osób a sygnał nie jest przerywany.

Do tej pory łącza te wprowadzono już w hotelach: Mercure Jelenia Góra, Mercure Cieszyn, ibis Łódź Centrum, ibis Warszawa Centrum, ibis Warszawa Ostrobramska oraz ibis budget Warszawa Centrum. W kolejnym etapie prac planowane jest uruchomienie tej technologii m.in. w: Novotelu Warszawa Centrum, Sofitelu Warsaw Victoria i Mercure Warszawa Grand. Do końca roku łącza światłowodowe będą dostępne we wszystkich hotelach sieci.

 

Kolejne hotele Grupy Orbis z Google Business View

Od 6. sierpnia br. usługa Google Business View dostępna jest w hotelach Novotel Łódź Centrum i Mercure Gdańsk Stare Miasto. To kolejne dwa obiekty Grupy Orbis po Mercure Warszawa Grand oraz Sofitel Warsaw Victoria, które zdecydowały się, udostępnić do publicznego wglądu swoje wnętrza. Dzięki narzędziu, każdy z gości, może nie wychodząc z domu obejrzeć hotel za pomocą interaktywnej 360-stopniowej wirtualnej wycieczki.
W ramach współpracy z firmą Google, każdy z obiektów otrzymał prywatny profil Google+. Klienci mogą na nim zarezerwować swój pobyt, zapoznać się z opiniami innych osób, zobaczyć dodatkowe zdjęcia powierzchni konferencyjnych oraz pokoi, a także otrzymać wskazówki dojazdu do obiektu.  

Accor ulubioną siecią hotelową Niemców

Agencja Faktenkontor ogłosiła wyniki badań, według których Grupa Accor jest ulubioną siecią hotelową w Niemczech. Wyprzedziła tym samym 13 innych rywali, mając nad nimi ponad
10-punktową przewagę.
Analiza objęła cztery kategorie: cenę, usługi, jakość oraz prestiż. Rozpatrzono przy tym ponad milion źródeł z mediów społecznościowych oraz 10 000 newsów internetowych. Zwrócono również uwagę na liczbę pozytywnych i negatywnych komentarzy, a także proporcje pomiędzy nimi.
Ranking opublikowano na łamach magazynu Focus Money, jest on częścią badań Kundenlieblinge 2014, w których określane są ulubione marki Niemców.

 

Serena Williams gościem hotelu Sofitel Montreal Golden Mile

Członkowie programu lojalnościowego Grupy Accor – Le Club Accorhotels, uczestniczyli w ekskluzywnym wydarzeniu dla VIP-ów, zorganizowanym w hotelu Sofitel Montreal Golden Mile. Jednym z gości była liderka światowego rankingu WTA tenisistka Serena Williams. Spotkanie to miało na celu uczczenie udziału „pierwszej kobiecej rakiety” w turnieju Rogers Cup 2014, a także podkreślenie jej uwielbienia dla Francji i kultury francuskiej.

Kameralne spotkanie było odpowiedzią na ofertę Le Club Accorhotels – „VIP Events”. Z jej wykorzystaniem uczestnicy programu z USA i Kanady mają szansę na udział w wyjątkowych wydarzeniach w 2700 hotelach Grupy Accor na całym świecie.

Spotkanie to było także okazją do przedstawienia zalet członkostwa w programie Le Club Accorhotels. Uczestnicy mogą cieszyć się wyjątkowymi zniżkami – nawet do 50% zniżki na pobyt, a w jego trakcie korzystać ze specjalnych usług hotelowych. Ponadto od lipca program daje możliwość zdobycia nawet 25% więcej punktów, co przyspiesza proces wymiany ich na nagrody lub uzyskanie wyższego poziomu statusu karty lojalnościowej (Silver, Gold lub Platinum).