Grupa hotelowa VI Hotels & Resorts wspiera festiwal filmowy „LET’S CEE Film Festival” w Wiedniu

Wiedeń, 24 września 2014 r. – Vienna International Hotelmanagement AG (VI) po raz kolejny wspiera festiwal filmowy „LET’S CEE Film Festival” w WiedniuWnosząc swój wkład jako sponsor w wydarzenie kulturalne o randze międzynarodowej, promujące zdolnych twórców, austriacki operator hotelowy z dumą podkreśla wagę i znaczenie podstawowych rynków w Europie Środkowej i Wschodniej, na których jest obecny.
 
VI Hotels & Resorts, największa grupa hotelowa w Austrii, prowadzi sieć hoteli na terenie Europy Wschodniej od 1989 r. Na terenie Europy Środkowej i Wschodniej posiada obecnie 38 hoteli. – Grupa VI od wielu lat jest związana z historią i kulturą tych krajów, dlatego ważny jest dla nas wkład w festiwal „LET’S CEE Film Festival” w Wiedniu, dzięki któremu możemy pokazać, iż cenimy i wspieramy tego rodzaju transgraniczne wspólne inicjatywy – mówi Dyrektor Generalny, dr Rupert Simoner.
 
Oprócz wsparcia finansowego grupa hotelowa VI Hotels & Resorts jest sponsorem nagrody publiczności, the Artist in Residence Award, przyznawanej za najlepszy film krótkometrażowy. Nagrodą dla zwycięzcy jest siedmiodniowy pobyt w andel’s Hotel Łódź, najlepszym hotelu designerskim w Polsce, jak również możliwość zaprezentowania zwycięskiego filmu podczas festiwalu Forum Kina Europejskiego Cinergia oraz wizyta w cieszącej się międzynarodową renomą Łódzkiej Szkole Filmowej. Designerski andel’s Hotel Łódź mieści się w budynku dawnej przędzalni na terenie Manufaktury, kompleksu budynków fabryk odzieżowych, który służył jako miejsce kręcenia wielkich produkcji filmowych takich jak „Ziemia Obiecana” na podstawie powieści Władysława Reymonta czy też „Inland Empire” Davida Lyncha.

     

Vienna International Hotelmanagement AG
Założona w 1989 roku grupa hotelowa Vienna International Hotelmanagement AG prowadzi i rozwija na podstawie umów o zarządzanie 38 hoteli i resortów pierwszej klasy oraz 2 projekty hotelowe. Portfolio grupy obejmuje między innymi hotel należący do Leading Hotel of the World i składa się z hoteli miejskich, kurortów, hoteli uzdrowiskowych i kongresowych. Obiekty znajdują się w dziesięciu państwach europejskich: Austrii, Czechach, Polsce, Chorwacji, Francji, Niemczech, Rumunii, Słowacji, Białorusi oraz Rosji. Oprócz międzynarodowych hoteli wypoczynkowych w takich miejscowościach, jak np. Loipersdorf, Salzburg, Karlowe Wary, Opatija, grupa skupia się także na centrach biznesowych, takich jak Salzburg, Monachium, Berlin, Paryż, Praga, Kraków, Łódź, Bukareszt i Jekaterynburg. W Polsce Vienna International Hotelmanagement AG aktualnie zarządza 5 hotelami: 4-gwiazdkowymi Amber Baltic Międzyzdroje, andel’s Hotel Cracow, andel’s Hotel Łódź, angelo Hotel Katowice oraz 3-gwiazdkowym Chopin Hotel Cracow Old Town.

Dołącz do toczącej się wymiany opinii nt. VI Hotels & Resorts i sprawdź nowości: polub nasz profil na Facebooku (facebook.com/vihotels) i śledź nas na Twitterze (@vi_hotels) i Google (google.com/ vihotels).