Odmienny sposób poznawania historii, kultury, przyrody i gastronomii Hiszpanii to wędrówka jej licznymi tematycznymi szlakami. Na każdym z nich będziecie mieli okazje przeżyć niezapomniane i wyjątkowe chwile, korzystając z niesamowitego dziedzictwa kulturowego Hiszpanii.

Do bardzo popularnych należą: Droga do Santiago – Pielgrzymkowy Szlak św. Jakuba oferujący wspaniałe przeżycia duchowe, szlak Srebrnej Drogi łączący północ z południem Hiszpanii, szlak Nasrydów, czyli śladami wielkiej dynastii panującej w Grenadzie prze dwa wieki, szlak Kalifatu, na którym poznacie spuściznę pobytu muzułmanów na Półwyspie Iberyjskim, szlak Washingtona Irvinga, czyli śladami pisarza okresu romantyzmu, zafascynowanego bogactwem i egzotyką cywilizacji hispano-muzułmańskiej, szlaki Sefarad to podróż po żydowskiej Hiszpanii oraz szlak Języka Hiszpańskiego, szlak Almorawidów i Almohadów, liczne gorąco polecam szlaki winne i wiele innych.

  

Wulkaniczna przygoda

Wyspy Kanaryjskie są pochodzenia wulkanicznego. Oferują niezapomniany wulkaniczny krajobraz pełen kraterów, języków lawy, powodując, że niejednokrotnie czujecie się jak na księżycu np. W Parku Narodowym Timanfaya (Lanzarote). Ale to nie wszystko. Wyspy Kanaryjskie oferują także wspaniałe plaże, pustynne wydmy (Fuertevetura i Gran Canaria), lasy wawrzynowe (Gomera), niezwykłe przeżycia podczas poznawania ich historii i kultury (La Palma). Są wspaniałym miejscem dla uwielbiających leniuchowanie na plaży i wygrzewanie się na słońcu, ale także dla lubiących wypoczynek aktywny. Szlaki do wędrówki górskich dla amatorów i zaawansowanych znajdziecie na każdej wyspie, a zwłaszcza w Parku Narodowym Teide, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Hiszpanii (Teneryfa). A jak chcecie się odciąć od codziennego zabieganego życia to wybierzcie El Hierro. .

    

Miasta na liście UNESCO

13 hiszpańskich miast znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Są to oczywiście prawdziwe perły oferujące w tak bogate historyczne, kulturowe i zabytkowe dziedzictwo, że odwiedzenie ich jest prawdziwą ucztą dla wszystkich zmysłów. Oto lista obowiązkowa: Alcalá de Henares z najstarszym uniwersytetem, Avila , Cáceres, Cordoba z Weilkim Meczetem, Cuenca, Ibiza z Dalt Villa, Merida z zabytkami archeologicznymi, Salamanca, San Cristóbal de la Laguna, Santiago de Compostela, Segovia ze słynnym akweduktem, Tarragona oraz Toledo. Miasta te poza obowiązkowymi trasami pozwalającymi zwiedzić te wspaniałe zespoły zabytkowe dodatkowo proponują wspaniałą ofertę gastronomiczną i wydarzeń kulturalnych.

   

Nie przeocz
  
Giełda w Walencji

La Lonja, czyli Giełda jedwabiu w Walencji, to jeden z najpiękniejszych gotyckich budowli świeckich w Europie. Została zbudowana pod koniec XV wieku. Słynie z Sali kolumnowej, w której sklepienie podpierają spiralne, starannie wykonane kolumny. Zanim wybierzecie się do Walencji, aby zobaczyć tren wspaniały zabytek polecamy wirtualne zwiedzanie w 3D.

Flemenco

Flamenco to sztuka prawdziwie hiszpańska. Obserwowanie z bliska pasji i energii, jaką przekazuje ten spektakl, jest doświadczeniem wyjątkowym. Zapraszamy do odwiedzenia jednego z tabloas i zetknięcia się ze sztuką uważaną za uniwersalną, która jest zakorzeniona w najgłębszych uczuciach Hiszpanii.
   
Noce w Hiszpanii

Życie w Hiszpanii zaczyna się nocą, a nocne imprezy nie kończą się o wschodzie słońca. Żadna noc nie jest taka sama i nie mamy tu na myśli tylko tapas, kolacji w restauracjach czy przedstawień teatralnych, hiszpańskiej „Movidy” czyli tańców do białego rana czy porannego churros z czekoladą. W nocy można także zwiedzać Alhabrę czy Wielki Meczet. Sprawdźcie sami.
   
Posmakuj

Jeśli nie spróbowałeś jeszcze Ibérico, nie wiesz, co to szynka. Jest tysiąc powodów, by spróbować szynki iberyjskiej: intensywny smak; przyjemna tekstura; atrakcyjny zapach; wrażenie, jakie wywołuje jej smak; fakt, że nie możesz poprzestać na jednym kawałku… Stań się smakoszem i rozkoszuj się szynką iberyjską w Hiszpanii.