W kontekście wakacji Polacy uważają Holendrów za najsympatyczniejszy naród, to właśnie ich najbardziej cenimy za gościnność – tak wynika z badań przeprowadzonych wśród grupy 2000 europejskich turystów przez Zoover, portal z opiniami o wakacjach.

W kwestii życzliwości Polacy cenią również Włochów i Greków. Austriacy i Francuzi nie zajęli tak wysokich pozycji na polskiej drabinie popularności .
Na arenie międzynarodowej Grecy oceniani są jako najbardziej gościnny naród. Plasują się na pierwszej pozycji z 15,3% głosów Europejczyków, po nich najbardziej gościnni okazują się być Holendrzy (15,1%).
Kiedy planujemy wakacje, idealne miejsce stanowi dla nas lokalizacja z ładną pogodą, smacznym jedzeniem i wieloma zabytkami. Co jednak, kiedy cel podróży nie szczyci się mianem gościnnej miejscowości? Narodowość o przyjaznym nastawieniu w miejscu pobytu stanowi wartość dodaną w trakcie wakacji.

Najbardziej gościnne kraje wg Polaków

Pozycja

              Kraj

         Skuteczność

1

              Holandia

         22%

2

              Włochy

         18%

3

              Grecja

         18%

4

              Niemcy

         10%

5

              Hiszpania

          7%

 

Europejczycy uważają się za najbardziej gościnnych
Ciekawe, że Europejczycy postrzegają siebie jako najbardziej gościnnych. Wakacje we własnym kraju byłyby w związku z tym dla większości Europejczyków najlepszym rozwiązaniem. Najbardziej pozytywnie myślą o sobie Austriacy (53%). Holendrzy i Anglicy są najskromniejsi, jedynie 22% uważa siebie za najbardziej gościnnych.  

Grecy w kontakcie z turystą najbardziej się starają
Europejscy turyści postrzegają Greków jako najbardziej przyjazny naród (15,3%). Sympatią cieszą się również Holendrzy (15,1%) i Włosi (11,6%). Anglicy (3,1%) i Egipcjanie (2,9%) w rankingu gościnności zajmują z kolei ostatnie miejsca.