Hotel Focus Premium Inowrocław**** przyjął już pierwszych gości na początku miesiąca, jednak symboliczne przecięcie wstęgi i uroczystość z okazji oficjalnego otwarcia miała miejsce w sobotę, 17 maja. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięło udział około dwustu osób. Nie zabrakło przedstawicieli władz miasta oraz instytucji państwowych jak i lokalnych przedsiębiorców.

Wraz z otwarciem obiektu, Inowrocław zyskał 67 miejsc noclegowych o wysokim standardzie, ekskluzywną restaurację oraz nowoczesną salę konferencyjną na 100 osób. Hotel usytuowany jest w zacisznym miejscu, przy ulicy Solankowej 17,  800 metrów od Parku Solankowego i Tężni. Do Rynku jest zaledwie kilka minut spacerem. Lokalizacja oraz wysoki standard oferowanych usług, to ważne atuty obiektu. O ile oferta noclegowa jest skierowana głównie do przyjezdnych, tak z gabinetu kosmetycznego i Restauracji „Saline” będą korzystać także mieszkańcy miasta i okolic. Nazwa „Saline” nawiązuje do pierwszego na terenie Inowrocławia przedsiębiorstwa solnego. Industrialne elementy wystroju nawiązują do tradycji kopalnianych miasta. Motyw soli, tak mocno związany z regionem, pojawia się w wielu miejscach obiektu.

Na uroczystość otwarcia przybyło wielu znamienitych gości. W części oficjalnej głos zabrali: Łukasz Płoszyński – członek zarządu sieci Focus Hotels, właściciele obiektu, państwo Magda i Paweł Kowalscy oraz prezydent miasta Ryszard Brejza (na zdjęciu).

Poczęstunek dla gości przygotowała Restauracja „Saline”, której właścicielem jest pan Maciej Jendrasiak. Na uroczystości pojawiły się dania, będące także stałym elementem karty.

Po części oficjalnej, gospodarze uroczystości, zaprosili zgromadzonych do obejrzenia obiektu. Hotel posiada 34 komfortowo i nowocześnie urządzone pokoje w tym: 3 pokoje 1-osobowe, 30 pokoi 2-osobowych i 1 apartament składający się z dwóch pomieszczeń. Każdy pokój jest klimatyzowany, wyposażony w łazienkę, biurko do pracy, bezpłatny Internet oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. Dwa pokoje posiadają nawet własny taras z widokiem na otaczającą zieleń. Dużym zainteresowaniem cieszyła się sala konferencyjna oraz jej nowoczesne wyposażenie. Zwiedzającym podobało się także, to, że w strefie relaksu oprócz siłowni i sauny znajduje się mini tężnia, z której goście hotelowi mogą korzystać nieodpłatnie.

Na zdjęciu od lewej: Paweł Mirski – Członek Zarządu Focus Hotels, Magda i Paweł Kowalscy – Właściciele obiektu, Agnieszka Jerzy – Dyrektor Hoteli Focus w Bydgoszczy i Inowrocławiu, Łukasz Płoszyński – Członek Zarządu Focus Hotels oraz Karolina Kuźmicka – Kierownik Hotelu Focus Premium Inowrocław.

…”Focus Premium Inowrocław to szósty po Szczecinie, Bydgoszczy, Łodzi, Gdańsku i Chorzowie obiekt hotelowy należący do sieci Focus Hotels, ale pierwszy w standardzie czterech gwiazdek. Z uwagi na atrakcyjną lokalizację, szeroką ofertę usług oraz wysoką jakość mamy potencjał, by sprostać oczekiwaniom nawet bardzo wymagających klientów biznesowych i turystycznych. Mocno wierzę w to, że otwarcie hotelu Focus Premium Inowrocław, będzie miało dzięki temu także pozytywny wpływ na rozwój miasta i regionu – mówi Łukasz Płoszyński – Członek Zarządu sieci Focus Hotels”.

 

***

 

Focus Hotels Sp. z o.o. to prężnie rozwijająca się sieć nowoczesnych hoteli biznesowych w Polsce. Obiekty należą do klasy ekonomicznej i charakteryzują się wysokiej jakości produktem. Właścicielem jest (notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie) grupa kapitałowa Immobile S.A., której prezesem jest Rafał Jerzy.
Aktualnie w skład sieci hotelowej wchodzą obiekty w Gdańsku, Łodzi, Szczecinie , Bydgoszczy, Chorzowie oraz Inowrocławiu. Dominującym klientem, jest gość indywidualny podróżujący w celach biznesowych lub turystycznie, przywiązujący uwagę do jakości oraz ceny. Każdy z obiektów posiada zaplecze konferencyjne wyposażone w wysokiej klasy sprzęt użytkowy.