Hotel Krasicki, jako pierwszy polski obiekt, otrzymał prestiżową nagrodę World Luxury Hotel Award 2013. Międzynarodowa kapituła uhonorowała hotel w Lidzbarku Warmińskim statuetką w kategorii Luxury Historical Hotel. Nagrody, przyznane już po raz siódmy, potwierdzają, że zwycięskie hotele oferują najwyższy standard jakości, obsługi klienta oraz troskę o komfortowy wypoczynek gości.

 

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 1 listopada w Tajlandii. Prestiżowa nagroda jest przyznawana od 2007 roku hotelom, które spełniają najwyższe standardy i wyróżniają się perfekcją świadczonych usług. O statuetkę World Luxury Hotel Awards 2013 rywalizowało ponad tysiąc obiektów – hotele, grupy hotelowe, resorty i ekskluzywne pensjonaty z całego świata. Swoich faworytów mogli wskazać także internauci. Międzynarodowe jury wyłoniło zwycięzców spośród obiektów, które w plebiscycie on-line trwającym od 24 czerwca do 26 lipca, otrzymały najwięcej głosów.

Marinique de Wet, dyrektor komitetu przyznającego nagrodę World Luxury Hotel podkreśla – To właśnie najwyższy poziom usług jest czynnikiem, który wyróżnia luksusowe hotele. Te z nich, które otrzymały nagrodę, stawiają wysoką poprzeczkę swoim konkurentom i samym sobie – zwiększają poziom oferowanych usług tak, by jeszcze lepiej spełniać oczekiwania klientów. To dla nas powód do dumy, że nasza nagroda postrzegana jest jako hotelowy Oscar.

W imieniu Hotelu Krasicki nagrodę podczas uroczystej Gali odebrała Katarzyna Grabińska, dyrektor Działu Marketingu i Sprzedaży.

 

Luksus w sercu Warmii

Czterogwiazdkowy Hotel Krasicki mieści się w odrestaurowanym, historycznym przedzamczu. Dawniej była to siedziba biskupów warmińskich. Po renowacji obiekt zachwyca swoim stylem, architekturą oraz ofertą spełniającą najbardziej surowe światowe normy. To właśnie te cechy hotelu sprawiły, że otrzymał nagrodę w kategorii Luxury Historical Hotel.

– To dla nas niezwykły zaszczyt, że jako pierwsza polska marka hotelowa, zostaliśmy uhonorowani międzynarodową nagrodą dla najbardziej luksusowych obiektów, a nasz hotel docenili nie tylko najlepsi specjaliści z branży, ale również goście, którzy wspierali naszą kandydaturę. To wyróżnienie, a także liczba odwiedzających nas osób potwierdzają, że przeprowadzona przez nas rewitalizacja i adaptacja przedzamcza była strzałem w dziesiątkę. W ciągu dwóch i pół roku mieliśmy zaszczyt gościć ponad 36 tysięcy podróżnych z całego świata – mówi Andrzej Dowgiałło, prezes Grupy Anders, do której należy Hotel Krasicki.

 

Promocja regionu i atrakcji turystycznych

XIV-wieczny zamek Biskupów Warmińskich to jeden z najcenniejszych zabytkowych obiektów Warmii i Mazur. – O naszym regionie zrobiło się głośno na arenie międzynarodowej za sprawą plebiscytu „Siedem Cudów Natury”, w którym Mazury znalazły się w ścisłym finale. Teraz nastał czas na promocję wyjątkowej krainy, jaką jest Warmia oraz związanych z nią walorów, jak spokój, ucieczka od codziennego zgiełku – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Hotel Krasicki z pewnością będzie miał w tym duży udział. Warto podkreślić, że to nie tylko komfortowy obiekt wypoczynkowy, ale przede wszystkim wzór tego, jak można przywrócić zabytkowej budowli dawny blask i świetność z wykorzystaniem funduszy UE. Jestem przekonany, że to prestiżowe wyróżnienie przyciągnie na Warmię i Mazury jeszcze więcej turystów i inwestorów nie tylko z Polski, ale również z zagranicy.

 

Uznanie w oczach specjalistów

Hotel Krasicki został otwarty 10 maja 2011 roku. Renowacja zabytkowego przedzamcza trwała prawie 16 miesięcy. Pracowały przy niej lokalne firmy, a pracę zyskało ponad 300 osób. Koszt inwestycji to ok. 58 mln zł. Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz z Budżetu Państwa wyniosło 15 milionów złotych.

W Hotelu Krasicki do dyspozycji gości jest 250 miejsc noclegowych w 122 pokojach, a także strefa SPA i Centrum Wellness. Obiekt jest także przystosowany do organizacji konferencji i spotkań biznesowych. Jest tam siedem profesjonalnie wyposażonych sal, które mogą pomieścić od 450 do 600 osób.

Wnętrza Hotelu nawiązują stylistyką do pierwotnej estetyki przedzamcza, a nazwy pomieszczeń – do dawnych mieszkańców obiektu, m.in. Mikołaja Kopernika czy Napoleona. Architekturę Hotelu Krasicki doceniono między innymi w konkursie International Hotel Award w 2011 roku w kategorii Best New Hotel Construction and Design. 

 

 

O Hotelu Krasicki****

Czterogwiazdkowy Hotel Krasicki mieści się w Lidzbarku Warmińskim, mieście określanym perłą Warmii. Położony w widłach rzek Łyny i Symsarny stanowi historyczne przedzamcze XIV-wiecznej rezydencji biskupów warmińskich. Hotel Krasicki został otwarty w 2011 roku. Oferuje 250 miejsc noclegowych w 122 pokojach, a także SPA Św. Katarzyny i Centrum Wellness. Obiekt jest także przystosowany do organizacji konferencji i spotkań biznesowych. Siedem profesjonalnie wyposażonych sal pomieści od 450 do 600 osób. W Hotelu znajduje się restauracja z menu inspirowanym tradycyjnymi potrawami z regionu Warmii i Mazur. Do atrakcji Hotelu należą również Biblioteka Cafe, winiarnia Klub Basztowa, taras widokowy, przystań z gondolami i obserwatorium astronomiczne. Obiekt był wielokrotnie nagradzany, również na forum międzynarodowym. Otrzymał m.in. International Hotel Award 2011 w kategorii Best New Hotel Construction & Design oraz statuetkę World Luxury Hotel Award 2013. Hotel Krasicki należy do polskiej Grupy Anders, w skład której wchodzi łącznie pięć obiektów hotelowych: Hotel Anders Resort & SPA w Starych Jabłonkach, Hotel Zamek Ryn, Hotel Miłomłyn Zdrój Medical SPA & Vitality oraz Bajkowy Zakątek w Guzowym Piecu. Więcej informacji o Hotelu Krasicki na stronie www.hotelkrasicki.pl