– konferencja podczas Targów WorldHotel 2014

Podczas VII Międzynarodowych Targów Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel 2014 odbędzie się bezpłatna konferencja pt. „Dostępność obiektów hotelarskich dla osób z niepełnosprawnościami – rozwiązania architektoniczne i techniczne”.

18 września br., drugiego dnia targów, specjaliści z Fundacji Integracja powiedzą na co zwrócić uwagę, by obiekt noclegowy był dostępny dla osób ograniczonych ruchowo oraz w jaki sposób dostosować go do ich potrzeb.

Wykład, który skierowany jest do zarządców hoteli, przybliży zagadnienia związane z barierami architektonicznymi w budynkach użyteczności publicznej, na jakie natrafiają osoby z niepełnosprawnością bądź ograniczeniami ruchowymi. Wprowadzenie w obiekcie hotelowym udogodnień dla osób niepełnosprawnych poza społecznymi korzyściami może również umożliwić pozyskanie nowych klientów.  

Rafał Chmura, specjalista z Fundacji Integracja i jeden z prelegentów, zachęca do uczestnictwa w wykładzie. – Jestem przekonany, że zarówno dla uczestników, jak i dla nas będzie to interesujące spotkanie. Przekażemy wiele informacji, które pomogą branży hotelarskiej wzmocnić ofertę dla klienta, który jest z różnych powodów ograniczony ruchowo – dodaje Rafał Chmura.

 

Tematyka konferencji
Przedstawiciele Fundacji Integracja w czasie spotkania omówią m.in. ideę Projektowania Uniwersalnego, które warto uwzględnić przy aranżowaniu wnętrz budynków. Służy ono nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale całemu społeczeństwu, w tym np. osobom starszym czy kobietom w ciąży. Wskazane zostaną również przykłady rozwiązań, które można wdrożyć w już istniejących budynkach. Często są to niewielkie adaptacje, które sprawiają, że przy niewielkich nakładach finansowych budynek lub jego fragment staje się dostępny dla niepełnosprawnych klientów.

Dodatkowo prelegenci opowiedzą o prowadzonej przez Fundację certyfikacji „Obiekt bez Barier”, audytach eksperckich, a także przepisach prawa polskiego regulujących te zagadnienia.  

 

Informacje praktyczne
Wykład odbędzie się 18 września 2014 w godzinach 10.30-12.00 w sali konferencyjnej „A” na pierwszym piętrze Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Spotkanie będzie miało miejsce na terenie Targów WorldHotel, na które obowiązuje rejestracja. Można jej dokonać na miejscu lub online na mttargionline.pl/worldhotel2014 (będzie aktywna do 14 września 2014). Rejestracja dokonana przez Internet zwalnia z opłaty za bilet wstępu.

Patronat Honorowy nad Targami WorldHotel sprawuje Janusz Piechociński, Wiceprezes Rady Ministrów i Minister Gospodarki.

Więcej informacji na temat programu na stronie www.worldhotel.pl