Warszawa, 13 października 2014, Od września br. w hotelach ibis i ibis budget w Polsce panuje zasada całkowitej wolności od dymu papierosowego. Hasło „100% Smoke Free” obowiązuje we wszystkich pokojach i pomieszczeniach ogólnodostępnych hoteli.

Wdrożona norma jest zgodna z programem ochrony środowiska – Planet 21 w Grupie Orbis i Accor.

Zakaz palenia w miejscach publicznych to międzynarodowy standard. W Polsce ustawa o całkowitej wolności od dymu papierosowego weszła w życie pod koniec 2012 roku. Wcześniej  przez niespełna 2 lata obowiązywał częściowy zakaz palenia w miejscach ogólnodostępnych, w hotelach dotyczył on: lobby, restauracji, barów oraz części konferencyjnych. Początkowo, środowisko hotelarzy i restauratorów dość sceptycznie odebrało wprowadzenie tej ustawy – obawiali się spadku zainteresowania gości przebywaniem w pomieszczeniach, gdzie nie wolno palić. Jednak w ostatnich latach goście, również osoby palące, coraz częściej pytają o pokoje dla niepalących.     

Wraz w rosnącymi oczekiwaniami ze strony gości, dyrektorzy hoteli ibis i ibis budget w Polsce postanowili podjąć decyzję o całkowitym zakazie palenia w swoich obiektach. Krok ten odzwierciedla rosnącą świadomość społeczną dotyczącą negatywnych skutków kontaktu z dymem papierosowym, a jednocześnie jest zgodny z polityką obu marek na rzecz ochrony zdrowia i środowiska. Inicjatywa ta wpisuje się również w program Planet 21, który jest realizowany we wszystkich hotelach należących do Grupy Orbis i Accor.
          

Wdrożenie zasady „100% Smoke Free” spowodowane jest wzrostem świadomości na temat szkodliwości dymu papierosowego oraz zagrożeń wynikających z biernego palenia. Goście przebywający w pokojach, w których obowiązuje całkowity zakaz palenia podkreślają zdecydowanie wyższy poziom komfortu i wypoczynku, gdyż nie są zmuszeni do wdychania szkodliwych substancji, zagrażających ich zdrowiu. – mówi Joanna Świerkosz, Deputy Director of the Sales, Distribution and Marketing Department for Poland and Baltic Area w Orbis SA.

Wprowadzenie całkowitego zakazu palenia w miejscach publicznych przynosi wiele korzyści zarówno dla gości oraz samych hoteli. Zredukują one koszty związane m.in. z czyszczeniem i naprawą mebli a także ewentualnie przypalonych dywanów. Zmiana spowoduje również powiększenie łącznej puli dostępnych pokoi, gdyż recepcjoniści nie będą musieli już pytać o to, czy gość wybiera pokój dla osób palących czy nie. Proces odświeżenia powierzchni ogólnodostępnych został zrealizowany w okresie letnim. Wyposażenie dawnych pokoi dla palących zostało wymienione lub gruntownie odnowione, tak, aby nie pozostał żaden ślad ich poprzedniego przeznaczenia.

IBIS
ibis, jedna z marek ekonomicznych Grupy Accor, największego światowego operatora hotelowego aktywnego w 92 krajach, w których dysponuje ponad 3 600 hotelami, ibis posiada ponad 1000 hoteli i 124 000 pokoi w 59 krajach. Marka stale wprowadza innowacje w celu zaprezentowania jej wartości nowoczesności, komfortu i dostępności. W ostatnich latach ibis stworzył rewolucyjny koncept łóżka Sweet BedTM by ibis, nowy design powierzchni publicznych; Ibis kitchen to nowoczesna oferta gastronomiczna. Marka pielęgnuje, także nadrzędne wartości przyświecające standardom świadczonej przez nią obsługi, co dodatkowo przekłada się na motywację kierującą każdym z pracowników. Ibis jest pierwszą marką hotelową, która otrzymała certyfikację ISO 9001 – 86% sieci uzyskało już ten certyfikat, nagradzający profesjonalizm i niezawodność hoteli. 58% sieci posiada także certyfikat ISO 14001, dający konkretny wyraz jej zaangażowania środowiskowego. Marka ibis, powstała w 1974 roku, jest europejskim liderem i czwartą na świecie siecią hoteli ekonomicznych.

 

IBIS BUDGET
ibis budget jest nieformalną, przyjazną marką Grupy Accor. Accor to największy na świecie operator hotelowy, z siecią ponad 3 500 hoteli i 160 000 pracowników w 92 krajach. Markę ibis budget charakteryzują wartości prostoty i podstawowych usług.
To idealne hotele dla osób polegających na sobie. Oferują dobrze zaprojektowane pokoje dla jednej, dwóch lub trzech osób, całodobowy dostęp do pokoi oraz nielimitowany bufet śniadaniowy. Zlokalizowane w pobliżu głównych dróg i lotnisk – oraz coraz częściej w miastach – hotele ibis budget dostarczają klientom wysoko konkurencyjnej wartości produktu. Z 506 hotelami w 16 krajach, ibis budget kontynuuje swoją strategię międzynarodowej ekspansji.

 

Więcej informacji na ibis.com
Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce, oferująca 12 000 pokoi w 63 obiektach zlokalizowanych w 30 miastach w Polsce oraz w 5 hotelach w Krajach Bałtyckich. Hotele działają pod markami Sofitel, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget, a także Orbis Hotels. Rozpoznawalne na świecie marki gwarantują jakość usług o zróżnicowanym standardzie od luksusowych hoteli 5-gwiazdkowych po ekonomiczne 1-gwiazdkowe.
 
Strategicznym inwestorem Orbisu jest Accor, wiodący na świecie operator hotelowy, który oferuje swoim gościom oraz partnerom biznesowym wiedzę oraz doświadczenie operatora hoteli i franczyzodawcy (HotelServices), a także właściciela hoteli i inwestora (HotelInvest). Celem ich działania jest zapewnienie długoterminowego i harmonijnego rozwoju Grupy Accor w interesie jej interesariuszy.  
Accor oferuje swoje usługi biznesmenom i turystom w 92 krajach, w których dysponuje 3 600 hotelami z 460 000 pokoi. Szerokie portfolio marek hotelowych gwarantuje zróżnicowaną ofertę – od luksusowych hoteli Sofitel, Pullman, MGallery oraz Grand Mercure, przez hotele średniej kategorii pod marką Novotel, Suite Novotel, Mercure oraz Adagio aż po hotele ekonomiczne: ibis, ibis Styles, ibis budget oraz hotelF1. Grupa Accor stworzyła efektywny system narzędzi cyfrowych, do których należą – portal rezerwacyjny  accorhotels.com, strony internetowe poszczególnych marek hotelowych oraz program lojalnościowy Le Club Accorhotels.
Accor, jako wiodąca na świecie szkoła hotelarstwa, jest zaangażowany w rozwój talentów swoich 170 000 pracowników hoteli, działających pod markami Accor. Są oni, na co dzień ambasadorami kultury obsługi oraz innowacyjności, które zapewniają rozwój Grupy w okresie ponad 45 lat jej istnienia.

Śledź aktualności:                                Rezerwuj pokoje:
 @accor | www.accor.com                     www.accorhotels.com