W dniu 19 i 20 lipca w miejscowości Piwniczna-Zdrój odbędą się I Otwarte Mistrzostwa Polski w SUP na rzekach. Mistrzostwa odbędą się na rzece Poprad, tak samo malowniczej i pięknej, jak i niebezpiecznej. Trasa liczy 5 kilometrów, a metą jest Hotel Piwniczna SPA&Conference – który jest organizatorem wydarzenia a prowadzeniem mistrzostw zajmie się znany showman i satyryk Bilguun Ariunbaatar.

SUP – „stand up paddle”  to nowa dziedzina sportowa, mimo że z użyciem znanej nam dobrze deski windsurfingowej, ale tu jest wykorzystane jedynie wiosło, bez obecności żagla.  Powstała jako odpowiedź na brak wiatru i fal dla pasjonatów wody i deski. To hawajczycy wynaleźli ten sposób, który połączył kajak z surfingiem.

Zawody odbędą się w dwóch kategoriach – Mężczyźni OPEN i Kobiety OPEN.

Udział w zawodach jest bezpłatny zaś rejestracja odbywa się wyłącznie za pośrednictwem formularza internetowego.

Patronem Honorowym I Otwartych  Mistrzostw Polski w SUP na rzekach jest Pan Andrzej Biernat, Minister Sportu i Turystyki.

 

Organizator:

Grupa OLMET, właściciel Hotelu Piwniczna SPA&Conference.

Hotel Piwniczna SPA&Conference to czterogwiazdkowy ekskluzywny butikowy hotel w stylu etno. Mieszczący się nad bystrym Popradem skupia miłośników pięknych okolic i luksusowego wypoczynku w HedoniSPA z pięknym basenem i saunami. Zwolennicy Sportów na wodzie mają tu idealne warunki do aktywnego spędzenia czasu. Smakosze zaś docenią znakomitą regionalną kuchnię.

 

 

Akredytacja:

Zapraszamy uprzejmie na I Otwarte Mistrzostwa Polski w SUP na rzekach. W sprawie akredytacji prosimy o kontakt na e-mail: gamila.abduraufova@is-pl.eu.

Plan spotkań z zawodnikami oraz ze specjalnymi gośćmi wydarzenia, będzie ustalony indywidualnie po zgłoszeniu faktu obecności Państwa na I Otwartych Mistrzostwach Polski w SUP na rzekach.