Holidu, globalna wyszukiwarka zakwaterowania wakacyjnego, wprowadza indeks cen letnich w sezonie i poza sezonem – w tym roku ze specjalnym programem dla Polski!

• Zakwaterowanie wakacyjne w Europie: od 145zł do 1086zł za dobę!
• Ekstremalne różnice cenowe między domami wakacyjnymi w całej Polsce.
• Elastyczność się opłaca i pozostawia więcej pieniędzy w portfelach podróżnych

 

Holidu, wiodąca wyszukiwarka wakacyjnych wynajęć, prezentuje tegoroczne wahania cen wśród domów wakacyjnych w całej Polsce i Europie, w najnowszym badaniu. Znaczne różnice cen wskazują do 50% oszczędności, w zależności od miejsca przeznaczenia i okresu pobytu. Firma Holidu uwzględniła różnice cenowe między sezonem wolnym i szczytowym. Dom wakacyjny w Polsce kosztuje średnio 40zł taniej za noc we wrześniu w porównaniu do końca lipca.

Najpopularniejsze kierunki wakacyjne wśród Polis pozostają w Polsce. Dlatego Holidu zebrał indeks cenowy dla wynajmu wakacyjnego w regionach Polski, w tym między innymi nadmorskich regionów górskich, takich jak Kaszuby, Mazury, Dolny Śląsk, Zakopane, Kraków, Wrocław i Poznań, z cenami zakwaterowania letniego w zakresie od 207zł do 492zł za noc.

Badanie to opiera się na średniej cenie za noc rezerwacji dla 4 osób od Soboty do Soboty w okresach szczytu sezonu i poza sezonem, zgromadzonych z milionów domów wakacyjnych i porównywanych w całej Europie i Polsce. Szczyt sezonu jest zdefiniowany w tym badaniu jako tydzień na początku sierpnia, 04.08.2018 – 11.08. 2018 a połowa września, 15.09.2018 – 22.09. 2018 jest sklasyfikowana jako sezon poza szczytem.

Mieszkanie wakacyjne w Europie: od zaledwie 96zł do aż 1086zł za noc! W Europie średnia cena za nocleg w czteroosobowym domu wakacyjnym to 491zł w szczycie sezonu. Wszyscy wiemy, że uwielbiamy wakacje w naszym kraju, Polska jest w połowie kosztów w sezonie, ze średnią ceną 379zł za noc.

 

Tymczasem Ukraina jest najtańszym krajem w Europie w okresie wakacyjnym i oferuje zakwaterowanie w średniej cenie 150zł w szczycie sezonu.

Poza sezonem średnia cena za nocleg w Europie wynosi 485zł. Chorwacja, Norwegi, Włochy, Grecja i Hiszpania przodują w Polsce i należą do najdroższych krajów europejskich pod względem wynajmu wakacyjnego w połowie września, przy średniej cenie nocnej odpowiednio 329 zł, 445zł, 473zł, 464zł i 593zł.

W przeciwieństwie do Ukrainy, Grecji i Chorwacji, nie oferują one znaczących możliwości okazyjnych dla rezerwacji poza sezonem, zapewniając turystom zaledwie rabat w wysokości 38% dla obu krajów. Dlaczego nie pojechać do Chorwacji poza sezonem i zapłacić podobną cenę, jak gdybyś przebywał w naszym rodzinnym kraju na wakacje w szczycie sezonu. W Chorwacji nocleg w czteroosobowym domu wakacyjnym można zarezerwować za 329zł poza
sezonem, co stanowi zniżkę w wysokości 38% w porównaniu do sezonu, gdzie w Polsce wakacje w szczycie sezonu kosztowałyby średnio 379zł za noc.

Podróżując poza sezonem, możesz zaoszczędzić średnio od 22 % do 38% na wynaju wakacyjnym w Polsce, Hiszpanii, Norwegii, Bułgarii, Włoszech, Chorwacji i Grecji, gdzie ceny wahają się znacznie pomiędzy sezonem wysokim i niskim w tych krajach.

Największe okazje do zawarcia transakcji można znaleźć w Grecji i Chorwacji. Na Krecie średnia różnica cen między sezonem wysokim a niskim wynosi 345 zł za noc, co daje średnio 46% oszczędności, co jest europejskim szczytem. Podobnie podróżujący we Włoszech oszczędzają średnio 33% na wakacjach w połowie września w porównaniu do początku sierpnia, podczas gdy osoby w Bulgari oszczędzają średnio 26%.

Dla tych, którzy chcą spędzić latem mniej niż 350zł za nocleg, ale nadal chcą cieszyć się słońcem, plażą i morzem, Sharm El Sheikh jest opcją ze średnią ceną za noc wynosi 304zł, która jest rzeczywiście tańsza ponieważ poza sezonem koszty wynoszą średnio 329zł za noc.

Monachium jest również jednym z wakacyjnych miejsc, które jest o wiele tańsze w sezonie niż poza sezonem. Wzrost ceny wynosi około 76%. Przy cenach 590zł na początku sierpnia do 1036zł poza sezonem.

Budżet tego lata to niewątpliwie Ukraina, a nawet Polska ze średnią ceną odpowiednio 147 zł i 297 zł za noc we wrześniu. Dzięki wybrzeżu Morza Czarnego, zalesionych gór i kościołów prawosławnych, Ukraina jest godną opcją dla turystów z ograniczonym budżetem.

Różnice cenowe dla domów wakacyjnych w Polsce: Dom wakacyjny w Polsce jest średnio o 45 zł tańszy za noc we wrześniu w porównaniu do końca lipca, przy największej różnicy cenowej w Pobierowie. Rezerwacja wakacyjnego urlopu poza sezonem w Pobierowie pozwala zaoszczędzić średnio 35% w porównaniu do tego samego zakwaterowania w szczycie sezonu.

Pozostałe wakacyjne okazje poza sezonem w Polsce można znaleźć na Kaszubach, Mazurach, i Bytomiu, z których wszystkie oferują oszczędności w wysokości 16-25%. Tymczasem odroczenie wakacji w pięknych miastach Krakowa czy Wrocławia nie opłaca się, przy różnicy w cenie poniżej 17-27 zł pomiędzy sezonem wysokim i niskim, podróżujący oszczędzają mniej niż 8% na wynaju wakacyjnym w tych regionach.

Bliższe spojrzenie na popularne wakacyjne miejsca w Polsce w sposób przewidywalny pokazuje, że noclegi są droższe od strony morza z Sopotem, Ustroniem Morskim i Kołobrzegiem w tym zakresie. Różnica w cenie między szczytem a sezonem poza sezonem letnim w Londynie wynosi 26-50%. Zaoszczędzisz średnio 50%, jeśli zdecydujesz się odwiedzić Ustronie Morskie poza sezonem, a cena za dobę wynosi średnio 245zł.

To sprawia, że Ustronie Morskie jest najlepszą okazją poza sezonem na wakacje w Polsce. Podobnie Świnoujście i Kołobrzeg oferują średnio 38% oszczędności, dla osób decydujących spędzenie urlopu poza sezonem.

Z drugiej strony Opole nie daje żadnych prawdziwych zachęt do odkładania wakacji, a średnia cena za noc kształtuje się w cenie 220zł w całym sezonie. Jeśli jednak chcesz zwiedzić Poznań lub Wielkopolskę, taniej jest jechać w sezonie ponieważ poza sezonem ceny rosną odpowiednio o 15% i 27%.
Elastyczność się opłaca – w Europie i Polsce.

Indeks cen Holidu wskazuje, że podróżowanie w połowie września zamiast pod koniec lipca pozwala na znaczne oszczędności na wynajmu wakacyjny w całej Europie i Polsce, a niektóre miejsca docelowe są bardziej przyjazne targom niż inne:

Grecja jest tegorocznym najlepszym miejscem do oszczędzania w Europie, z dużą oszczędnością 38%, jeśli zdecydujesz się na wyjazd poza sezonem. Ma więcej lotnisk międzynarodowych niż większość krajów, ponieważ tak wiele osób chce ją odwiedzić, i nie ma nic przeciwko 250 słonecznych dni w roku.

W Chorwacji podróżujący zaoszczędzą średnio o 38% na wakacjach w połowie września w porównaniu z początkiem sierpnia, co sprawia, że jest to pierwsze miejsce z Grecją na szczycie sezonu w Europie. Ceny za nocleg w szczycie sezonu wynoszą średnio 531zł. Przyjemny klimat Adriatyku trwa do października i oferuje ciepłą wodę o temperaturze zbliżonej do 3000 godzin słońca, co czyni Chorwację idealnym miejscem na wakacje w miesiącach letnich.

 

Najsłoneczniejszymi częściami kraju są wyspy zewnętrzne, Hvar i Korčula, obie części zapierającego dech w piersiach chorwackiego archipelagu.

W porównaniu z Hiszpanią, Portugalia jest mniej zatłoczona, tańsza i bardziej okazjonalna niż poza sezonem, jeśli chodzi o wynajem wakacyjny. Ze średnią różnicą temperatur wynoszącą zaledwie 1 ° C w Algarve od lipca do września, oszczędność blisko 131zł za noc jest silną zachętą do odkładania wakacji na Półwysep Iberyjski.

Polska ma niski poziom w tabeli, co czyni ją przyjemnym i przystępnym cenowo, ale oferuje jeszcze więcej dodatkowych zachęt do podróżowania w kraju w połowie września. Za bardzo korzystną ofertę cenową w okolicach pomorza to Ustronie Morskie, bo zaoferuje 50% zniżki, lub jeśli wolisz wycieczkę w góry, jedż do Karpacza, bo tam różnica cenowa poza sezonem daje średnią oszczędność 94zł za noc. Nic nie pobije naszych turystycznych lokalizacji, nie tylko przyciąga nas z domu, ale także ludzie z zagranicy lubią odwiedzać nasze plaże.

O tym badaniu Dane wykorzystane w tym badaniu zebrano w styczniu 2018 r. Z bazy danych Holidu. Kumuluje się w wyszukiwaniu 4-osobowego domu wakacyjnego (3-8 osób) w ciągu jednego tygodnia na początku sierpnia, 8.04.2018 – 08.11.2018 (w sezonie) oraz w połowie września, od 9.15.2018 do 9.22.2018 (poza sezonem) ). Średnia ceny została wykorzystana do ustalenia średniej ceny za noc, a statystycznych wartości odstających nie uwzględniono.

 

Więcej informacji na temat Holidu można znaleźć na stronie www.holidu.pl