Jak co roku jeden największy na świecie i najbardziej prestiżowy specjalistyczny portal narciarski SKIRESORT.info przyznaje nagrody najlepszym ośrodkom narciarskim. W tym roku w gronie wyróżnionych znalazł się ośrodek z Tatr – JASNA pod Chopokiem.

Tego roku ocenianych było 106 resortów narciarskich z 13 krajów całego świata, które były testowane przez cały ubiegły sezon przez ekspertów, specjalistów i dziennikarzy pieczołowicie wyselekcjonowanych przez portal.
Jasna pod Chopokiem zyskała wyróżnienie wśród ośrodków narciarskich z maksymalnie 80 kilometrami tras. Warunkiem wyróżnienia było otrzymanie przez resort w poszczególnych kategoriach, a było ich 18, wyniku co najmniej 4.0 z 5 możliwych gwiazdek. Jasna została wyróżniona obok takich prestiżowych ośrodków, jak: Zell Am See, Tux/Hintertux, Kaprun, Folgaria, Dachstein West.
Najlepsze oceny – możliwych 5 gwiazdek – otrzymała w następujących kategoriach:
1.    Families and Children (ośrodek przyjazny dla rodzin z dziećmi).
2.    Advanced Skiers and Freeriders (miejsce jazdy dla zaawansowanych i freeriderów, bogactwo możliwości).
3.    Slope preparation (instalacja techniczna do transportu amatorów białego szaleństwa – kolejki, wyciągi, gondole sprzęt do naśnieżania i przygotowania tras oraz ich jakość, nowoczesność, bezpieczeństwo).
4.    Orientation and safty area (bezpieczeństwo, komunikacja i oznakowanie ośrodka).
5.    Mountain restaurants and gastronomy (różnorodność, jakość, oferta oraz dostęp do restauracji i punktów gastronomicznych).
Jasna w opinii oceniających staje się więc pierwszoplanowym graczem obok ośrodków alpejskich, a twierdzenie, że właśnie tam najbliżej można znaleźć wypoczynek w „alpejskim stylu”, jest w pełni uzasadnione. Oznacza to między innymi gwarancję śniegu od grudnia aż po kwiecień, dziesiątki kilometrów (46 km) świetnie przygotowanych tras, nowoczesną infrastrukturę, szybkie wyciągi i wygodę korzystania z jednego karnetu w całym regionie. Co ważne, nie brakuje w Jasnej usług na najwyższym światowym poziomie – to luksusowe hotele (m.in. Grand Jasna, Tri Studničky) i możliwość połączenia zabawy na stoku z relaksem w doskonale wyposażonych centrach wellness&spa lub odpoczynkiem w cieple termalnych wód (TATRALANDIA). Wszyscy znajdą tu coś dla siebie. Rodziny z dziećmi – znakomicie przygotowane szkółki narciarskie i atrakcje, jak choćby trasy saneczkowe czy ulubione przez najmłodszych baseny. Miłośnicy freeride’u – największe w naszej części Europy tereny do jazdy poza trasami, dokładnie opisane w bezpłatnych broszurach, dostępnych także po polsku. A wszystko tylko godzinę drogi od granicy z Polską. Pozostaje zapytać, kiedy ośrodki w Polsce staną się pięciogwiazdkowe i zaczną przyciągać na taką skalę jak te po słowackiej stronie Tatr.

Więcej informacji: www.jasna.sk, http://www.skiresort.info/test-winners/2014/best-ski-resorts/ www.tatralandia.sk.