Już po raz szósty w dniach 15-17 sierpnia br. odbędzie się Sail Świnoujście – żeglarskie wydarzenie, które doskonale wpisuje się w nadmorski charakter miasta i ma już swoich wiernych sympatyków, nie tylko wśród pasjonatów wody. W tym roku, wśród wystawców nie zabraknie również Uzdrowiska Cieplice, które po raz kolejny zostało zaproszone do pojawienia się podczas tego morskiego wydarzenia, gdzie na stoisku będzie oferowało aerozole na gałki oczne, jeden ze swoich sztandarowych zabiegów.

Sail Świnoujście to przede wszystkim żaglowce – parada oraz rejsy na pełne morze. Przez trzy dni uczestnicy tych żeglarskich klimatów będą mogli zwiedzać wybrane żaglowce, poznać historie morskiego życia, a także wypłynąć na jednym z pokładów na otwarte morze.

Ale nie tylko żaglami żyją uczestnicy Sail Świnoujście. Podczas weekendu odbędzie się również jarmark, na którym staną stoiska rzemieślnictwa i rękodzieła, sprzedawane będą morskie motywy malowane na szkle, gadżety marynarskie i elementy wyposażenia żeglarskiego. Wśród wystawców już po raz drugi znajdzie się również Uzdrowisko Cieplice, które będzie się promowało wraz z Miastem Jelenia Góra, które jest miastem partnerskim Świnoujścia.

W trakcie trwania imprezy na stoisku cieplickiego zdroju będzie można zapoznać się  m.in. z ofertą Polskiej Grupy Uzdrowisk w zakresie pobytów leczniczych, rehabilitacyjnych i turystycznych, oraz skorzystać z wyjątkowego zabiegu – aerozoli na gałki oczne, który jako jedyne uzdrowisko w Polsce oferuje Uzdrowisko Cieplice.

Sail Świnoujście, 15-17 sierpnia 2014 roku
Serdecznie zapraszamy!

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 r. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów – Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.
Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, PGU kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu PGU.
www.uzdrowiska-pgu.pl