Liczba turystów przyjeżdżających do Şanlıurfa wkrótce osiągnie 2 miliony.
Izzettin Küçük gubernator prowincji Şanlıurfa w południowo-wschodniej Turcji poinformował, że według analiz  w najbliższych sezonach ilość turystów odwiedzających prowincję osiągnie liczbę 2 milionów. Obecnie prowincję odwiedza około 650 tys. turystów.

Najciekawszym miejscem w mieście jest Kompleks Balıklıgöl (Jezioro z Rybami), do którego według podań miał zostać wrzucony do ognia przez ówczesnego władcę Nimroda św. Abraham. Pozostałymi atrakcjami tego regionu są  pozostałości po pierwszej islamskiej uczelni, obserwatorium, Wielki Meczet (Ulu Camii) z okresu panowania Umajjadów, Bozova z widokiem na Zaporę Atatürka, Halfeti z piękną przyrodą oraz leżący nad brzegiem rzeki Eufrat, nazywany “Perłą południowego wschodu” Birecik.

Wraz z ukończeniem prac restauracyjnych trwających w licznych budowlach historycznych i kulturalnych Şanlıurfa będzie miastem w Turcji o najszybszym wzroście liczby turystów odwiedzających ten region. Obecnie,  w mieście trwają prace końcowe nad kompleksem muzealniczym Haleplibahçe. Będzie to prawdopodobnie największa tego  typu przestrzeń muzealna w Turcji, która bogactwem eksponatów oraz ogromem przestrzeni przyciągnie wielu turystów

Źródło: http://www.aa.com.tr/