Andrzej Kaiser i Karolina Kozela wygrali rywalizację na głównym dystansie Grand Fondo podczas Skandia Maraton Lang Team w Dąbrowie Górniczej. Puchar Polski w maratonie MTB zapewnił sobie Mariusz Kowal.

Około 800 kolarzy wystartowało w szóstej w tym roku edycji Skandia Maraton Lang Team w Dąbrowie Górniczej. Malownicza trasa przebiegała przez okolice jezior Pogoria, a także leśne dukty. Tradycyjnie już do pokonania były cztery dystanse i jak zwykle ogromne emocje towarzyszyły uczestnikom Rodzinnej Parady. To dystans, w którym najważniejsze są współpraca, dobra zabawa i satysfakcja z ukończenia wyścigu.  
Zacięta rywalizacja toczyła się na pozostałych dystansach. W Mini (39 km) triumfowali Przemysław Rozwalka (Volkswagen Samochody Użytkowe) i Zofia Rzeszutek (Baszta Bytów). Na odcinku Medio (68 km) najlepsi okazali się Bartosz Kołodziejczyk oraz Magdalena Hałajczak (oboje Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Z kolei królewski Grand Fondo (89 km) padł łupem Karoliny Kozeli (Cyclo Trener Team) i Andrzeja Kaisera (Euro Bike). Błotnista, grząska trasa, ciężkie odcinki – lubię jechać w takich warunkach. Wygrać z drugiego sektora nie jest łatwo, bo z przodu jadą sami najlepsi zawodnicy. Ale udało mi się dojechać do czołówki i potem już tylko odpierałem ataki – mówił na mecie Kaiser.
Powody do radości miał także Mariusz Kowal (JBG-2 Professional MTB Team), który zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w maratonie MTB. W dzisiejszej rywalizacji zajął trzecie miejsce, ale to wystarczyło do końcowego triumfu. Trudna trasa, dużo błota. Trzeba było być skoncentrowanym, żeby się nie poślizgnąć i nie wypaść z trasy. Cieszę się, że szczęśliwie dojechałem do mety – przyznał Kowal.
Dąbrowa Górnicza to specjalne miejsce na mapie Skandia Maraton Lang Team. Jak mówi prowadzący zawody Lang Team Dariusz Maląg to miasto ze sportowym duchem, tu wszyscy fajnie się czują. A poza tym Dąbrowa jest miastem bardzo przyjaznym rowerzystom. Mamy piękne tereny zielone, niedawno powstałą infrastrukturę i obserwujemy rosnącą modę na rowery. Teraz chcemy sprawić, aby rower stał się także alternatywnym środkiem transportu – powiedział prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza.