Ponad tysiąc osób pojawiło na starcie Skandia Maraton Lang Team w Bytowie. W najdłuższej kategorii Grand Fondo wygrali Andrzej Kaiser z Euro Bike Kaczmarek Electric Team oraz Karolina Kozela z Cyclo Trener Team.

Trasa wyścigu była grząska przed dwudniowe opady, co dodatkowo uatrakcyjniło zmagania uczestników. Na dystansie Grand Fondo (91 km) triumfował Andrzej Kiser. – Znam tę trasę, jak własną kieszeń, bo sam pomagałem ją układać. Znałem każdy zakręt, każdy kamień i każdą dziurę. Dobrze się przygotowałem do zawodów – wyjaśniał zawodnik Euro Bike Kaczmarek Electric Team.

Jako drugi na mecie zameldował się Mariusz Kowal (JBG-2 Proffesional MTB Team) a trzeci przyjechał jego klubowy kolega Patryk Piasecki (JBG-2 Proffesional MTB Team). Kowal w dalszym ciągu pozostaje liderem Pucharu Polski MTB. – Dzisiaj trasa była ciężka. Jako lider musiałem się bardzo mocno bronić i odpierać ataki innych zawodników, także miejscowych kolarzy z MLKS Baszty Bytów – mówił na mecie. Wśród kobiet najszybsza była Karolina Kozela (Cyclo Trener Team)

Na starcie w Bytowie po raz kolejny pojawił się Czesław Lang, który wystartował w kategorii MEDIO i zajął czwarte miejsce w swojej kategorii wiekowej. – Tutaj zaczynałem swoją karierę. Dzisiaj cieszę się, że mogłem powalczyć z młodymi kolarzami. Było wszystko: podjazdy, zjazdy, odcinki bardzo techniczne. Trzeba było się wykazać sporą wszeschstronnością – tłumaczył.  Kategorię wygrał zawodnik miejscowych Kamil Małecki (MLKS Baszta Bytów), drugi był Grzegorz Czetyrko (Kolarzyk Cycling Team Olsztyn), trzeci Piotr Rzeszutek (Hotel Cztery Brzozy Gdańsk) – zwycięzca PREMII SHIMANO.

W kategorii mini triumfował Przemysław Rozwalka (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team/OSP Lipno), natomiast najszybszą dziewczyną okazała się Zofia Rzeszutek (MLKS Baszta Bytów)

Akcja Pozytywne Obroty świetnie wypadła także w Bytowie. – Trenażery nie odpoczywały w ogóle! – żartowali organizatorzy. Uczestnicy wykręcili dokładnie 623 kilometry i 800 metrów, pobijając w ten sposób Warszawę w pojedynku miast. Za każdy przejechany kilometr firma Skandia płaci 3 zł. Pula zasilana jest także z kilometrów, które uczestnicy pokonują na trasie. Środki zostaną przeznaczone na zakup rowerów dla podopiecznych z domów dziecka.

Kolejna edycja Skandia Maraton Lang Team już 28 czerwca w Bukowinie. Do zobaczenia na starcie!