Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na zimowy wypoczynek i nie chcesz tracić czasu na długą podróż, wybierz się do Czech. Czeskie góry są idealnym miejscem na zimowe szaleństwo dla całej rodziny. Do wyboru mamy 450 kilometrów tras  zjazdowych i  około 300 regularnie przygotowywanych tras biegowych, o łącznej długości ponad 3000 kilometrów w ponad 200 ośrodkach narciarskich. Ośrodki górskie są nieustannie modernizowane, w ostatnich latach wiele z nich łączy się w większe kompleksy. Oferują one narciarzom liczne atrakcje na jeden skipass.

 

Zapraszamy na przykład do słynnych ośrodków karkonoskich. Narciarzy zauroczą zaśnieżone górskie krajobrazy i zadowoli świetna infrastruktura. 

Znajdziemy tu ponad 665 kilometrów regularnie utrzymywanych tras biegowych. Słynna Magistrala Karkonoska o długości 71 km przecina całe Karkonosze. Na narciarzy czeka ośmioosobowa kolejka kabinowa, 31 kolejek linowych i 160 wyciągów narciarskich o łącznej przepustowości około 166 850 osób na godzinę. Całkowita długość tras zjazdowych wynosi 185 km, z tego 81% jest sztucznie zaśnieżanych.

Pięć ośrodków narciarskich na jeden skipass

W kompleksie narciarskim Černá Hora składającym się z ośrodków:  Jańskie Łaźnie, Pec pod Śnieżką, Černý Důl, Velká Úpa, Svoboda nad Úpou narciarzy obowiązuje jeden skipass. Codziennie możemy więc jeździć w innym ośrodku. Do wyboru mamy dziesiątki kilometrów tras zjazdowych o różnych stopniach trudności.  Każda z miejscowości wyróżnia się inną atmosferą. Černý Důl jest idealny na wypoczynek rodzinny,  Svoboda nad Úpou oferuje świetną zabawę na trasie slalomowej z pomiarem czasu. W Velkiej Úpie każdy znajdzie dla siebie odpowiednie atrakcje. Z kolejki kabinowej z Jańskich Łaźni na Černą horę możemy podziwiać najpiękniejsze widoki na Karkonosze. Stąd prowadzą jedne z najdłuższych tras zjazdowych w Czechach. Także Pec pod Śnieżką słynie ze znakomitych tras zjazdowych. Aż cztery z pięciu ośrodków należących do kompleksu  Černá Hora oferuje zjazdy wieczorne na najszerszych i najdłuższych oświetlonych trasach w Czechach.  Narciarze biegowi mają do dyspozycji  90 kilometrów regulanie utrzymywanych tras wiodących piękną krainą Karkonoskiego Parku Narodowego. Na amatorów zimowych szleństw czeka także Czarnogórska Trasa Saneczkowa i tor bobslejowy w Pecu pod Śnieżką.

Inwestycje

W roku 2013 spółka MEGA PLUS, która przejęła SkiResort Černa Hora – Pec, zainwestowała w rozwój ośrodka ponad 30 milionów koron. Inwestycje objęły nowe ratraki, system zaśnieżania, ruchomy dywan.

Ceny skipassów

Jednodniowy skipass dla osoby dorosłej w głównym sezonie (25.12.2013- 16.3.2014) wyniesie  620 CZK. Dzieci do lat 5-ciu (włącznie) jeżdżą na terenie SkiResort Černa Hora – Pec bezpłatnie, pod warunkiem zakupienia przez dorosłego opiekuna karnetu na jeden do siedmiu dni. Sześciodniowy skipass dla osoby dorosłej w sezonie głównym (25.12.2013- 16.3.2014) wyniesie 3040 CZK. W cenie są wieczorne zjazdy i 20% zniżka na basen termalny w Jańskich Łaźniach.

Nowości w cenniku

Nowością sezonu zimowego 2013/2014 są bezpłatne zjazdy dla dzieci do lat 5-ciu (pakiet 1+1). Atrakcją są także nowe skipasy rodzinne, oferujące zniżki dla dzieci (od 25 do 50 procent).

Posiadacze kilkudniowych skipassów w kompleksie Černa Hora – Pec mają 20% zniżkę na basen termalny w Jańskich Łaźniach.

W przypadku sześcio i siedmiodniowych karnetów, oprócz zniżki na basen, w cenie są także codzienne zjazdy wieczorne.

 

Informacje o ośrodkach znajdziemy na stronie zima.czechtourism.com