Klepetan i Malena są bohaterami jednej z najbardziej romantycznych historii w królestwie zwierząt – para co roku przeżywa kilkumiesięczną rozłąkę, aby na wiosnę znowu się połączyć. Wygląda na to, że w powiedzeniu, „jeżeli kocha, to poczeka” kryje się wiele prawdy.

 

Klepetan i Malena to para bocianów, którą wiele lat temu połączyła miłość. Na co dzień rezydują nieopodal chorwackiego miasta Slavonski Brod, gdzie mają uwite przytulne gniazdko. Spędzają tam razem kilka miesięcy, beztrosko wylegując się w południowym słońcu. Niestety każdego roku w sierpniu Klepetan zmuszony jest wyruszyć w podróż do ciepłych krajów i pozostawić swoją ukochaną. Wiele lat temu Malena doznała urazu, który sprawił, że nie może latać. Pozostaje jej czekać wiernie, aż ukochany powróci i jeszcze nie zawiodła. Po 215 dniach rozłąki bocian Klepetan znów powrócił do gniazda.


Chorwacka Wspólnota Turystyczna przygotowała kampanię promocyjną inspirowaną tą romantyczną historią. Na portalu Facebook zachęca do dzielenia się grafikami stworzonymi specjalnie z tej okazji. Od momentu powrotu Klepetana do gniazda będzie też prowadzona kampania „Przywitaj się z ukochaną osobą”, która ma zachęcić jak największą liczbę osób do podzielenia się swoimi uczuciami z najbliższymi. Równocześnie promowany będzie również film animowany opowiadający romantyczną historię bocianów. Akcja jest częścią szerszej kampanii promocyjnej kraju, prowadzonej pod hasłem „Chorwacja pełna życia”.