Od 16 lutego 2015 r. Marcin Kandefer przestanie pełnić funkcję dyrektora Wydziału Informacji, Turystyki i Promocji Krakowa. Zastąpi go Rafał Perłowski.

Kandefer piastował stanowisko dyrektora Wydziału Informacji, Turystyki i Promocji od początku 2011 r. Wcześniej od sierpnia 2010 r. pełnił funkcję rzecznika prezydenta Krakowa. Był też dziennikarzem w rzeszowskim oddziale RMF FM, współpracował z Polskim Radiem Rzeszów, Gazetą Codzienną „Nowiny” czy Trybuną. Pracował również jako specjalista i menedżer ds. public relations w krakowskich agencjach reklamowych i PR, a także prowadził własną agencję PR.

Rafał Perłowski od 2008 r. jako wicedyrektor marketingu w Polskapresse odpowiadał za tworzenie strategii, budżetu oraz koordynowanie działań promocyjnych Gazety Krakowskiej, Dziennika Polskiego i serwisów internetowych, w tym m.in. naszemiasto.pl, gratka.pl. Odpowiadał także za współpracę z Małopolską Organizacją Turystyczną oraz Departamentem Turystyki, Sportu i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w zakresie wspólnych projektów promocyjnych realizowanych wspólnie z samorządem województwa.

To nie koniec zmian w krakowskim magistracie. Docelowo Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta zostanie podzielony na Wydział Promocji i Turystyki oraz Biuro Prasowe (wraz z rzecznikiem prasowym), które będzie podlegać bezpośrednio prezydentowi miasta. Obecnie trwa konkurs na stanowisko dyrektora tej jednostki.