Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie to tegoroczny laureat Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej. To najwyższe wyróżnienie przyznawane obiektom turystycznym.

Jego uroczyste wręczenie odbyło się 24 października. Kapituła konkursu doceniła m.in. otwarcie Parku Nauki i Ewolucji Człowieka – najnowocześniejszego interaktywnego muzeum człowieka w Europie.
Park Nauki i Rozrywki w podopolskim Krasiejowie tworzą dwa podmioty. JuraPark, gdzie można odkrywać tajemnicze losy dinozaurów oraz Park Nauki i Ewolucji Człowieka – interaktywne muzeum prowadzące narrację o niezwykłych losach ludzkości i wykorzystujące nowoczesne technologie głównie do opowiadania o naszej prehistorii. Wręczenie Złotego Certyfikatu odbyło się 24 października na gali finałowej konkursu „7 nowych cudów Polski” podczas  Międzynarodowych Targów Regionów i Produktów Turystycznych „Tour Salon” w Poznaniu. Stowarzyszenie Delta – właściciel całego kompleksu, otrzymało turystyczne złoto za Park Nauki i Rozrywki. Nagrodę wręczali wspólnie Rafał Szmytke – prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Martyna Wojciechowska – Redaktor Naczelna magazynu National Geographic Traveler oraz dr Andrzej Byrt – prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zaszczyt odbioru certyfikatu w imieniu krasiejowskiego kompleksu otrzymali Piotr Lichota – prezes Stowarzyszenia Delta  wraz z doktorem Andrzejem Boczarowskim oraz Witoldem Szymulą.
Dzięki wsparciu specjalistów z różnych dyscyplin, za pomocą nauki przez zabawę krasiejowski park opowiada niezwykłe losy naszej planety – od jej prapoczątków, poprzez spotkanie z silesaurem odnalezionym właśnie w Krasiejowie aż po współczesność. – To nie koniec naszej opowieści w Krasiejowie – zapowiada Piotr Lichota, prezes stowarzyszenia Delta. – Każdą z naszych atrakcji zamykamy pewną klamrą, nawiązującą do naszej kolejnej inwestycji. Otwarty pod koniec czerwca Park Nauki i Ewolucji Człowieka kończy swoją opowieść wędrówką poza naszą planetę i to właśnie podróż w kosmos jest kolejnym etapem opowieści, jaką chcemy prowadzić w naszym wyjątkowym obiekcie.
Ten rok jest wyjątkowo korzystny dla kompleksu edukacyjnego w Krasiejowie, który jest największym parkiem tematycznym w Europie. Potwierdzają to liczby. Wszystko wskazuje na to, że liczba odwiedzających to miejsce przekroczy ćwierć miliona gości i podbije rekord otwarcia Parku z 2011 roku. Wśród turystów odwiedzających Krasiejów są przede wszystkim mieszkańcy Śląska, Opolszczyzny i Dolnego Śląska. Coraz częściej miejsce odwiedzają także goście z Wielkopolski, Małopolski i samej stolicy. Z roku na rok rośnie także liczba gości z zagranicy, szczególnie Czech i Niemiec. Na miłośników nowych technologii przygotowano nie lada gratkę – za pomocą specjalnej aplikacji „Paleotest” na smartfony, można już w domu zacząć odkrywać tajemnice prehistorii. Dzięki niej można na terenie interaktywnego muzeum poznać dodatkowe atrakcje, a kompleks JuraPark nieodpłatnie zwiedzać z audioprzewodnikiem.
Szczegółowych informacji mediom na temat Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie udziela Adam Piwek, a.piwek@mindprogress.pl, tel. 515 108 476