W ciągu roku niewiele mamy okazji do świętowania i spędzenia romantycznych chwil razem. Walentynki są doskonałym pretekstem do nadrobienia zaległości i spędzenia czasu tylko we dwoje.

Z okazji Walentynek warto puścić wodze fantazji i pokusić się o królewską podróż. Zrób niespodziankę swojej drugiej połówce organizując tajemniczą wyprawę do jednego z europejskich zamków.

Warszawa, 11 lutego 2015 – Romantyczne weekendy nie zdarzają się często, dlatego warto spędzić walentynkowy wieczór w wyjątkowej scenerii. Casamundo, internetowy serwis specjalizujący się w wynajmie apartamentów i domów wakacyjnych proponuje Walentynki w zamku. Tajemnicza i nieco mroczna atmosfera będzie doskonałą okazją do oryginalnego spędzenia wspólnego wieczoru. Zakochani będą mieli okazję poczuć się, jak książęca para, mieszkająca w okazałych wnętrzach.

 

Francuski pocałunek               
Francja nieodłącznie kojarzy się z romantyczną atmosferą. Skojarzenia te są, jak najbardziej słuszne. Klimatyczne uliczki, Moulin Rouge, słynna wieża Eiffla czy most zakochanych to miejsca, które doskonale wpisują się w klimat Walentynek. Miasto stanowi prawdziwą ucztę dla zmysłów i zachwyca pięknem architektury i sztuki. Po intensywnym zwiedzaniu warto zabrać drugą połówkę w tajemniczą podróż i spędzić weekend poza miastem w XIX-wiecznym zamku. W tym miejscu oboje poczujecie się jak w bajce.

 

Szkocka tajemniczość       
Osoby, które chciałyby spędzić romantyczny wyjazd na północy Europy, powinny się wybrać do Szkocji. Owiane tajemnicą miasteczko Stonehaven na północno-wschodnim wybrzeżu kraju urzeka swoim urokiem i zapierającymi dech w piersiach widokami. Klify oraz ruiny zamków kryją w sobie bogatą historię miasta i tworzą magiczną atmosferę, dzięki której można na chwilę oderwać się od codzienności. Walentynki w zabytkowej, XIX-wiecznej rezydencji Castle Stables będą niezapomnianą przygodą i z pewnością pozostaną w pamięci na długo. Rezydencja jest oddalona od innych zabudowań i znajduje się w otoczeniu lasów i przyrody, co zapewni atmosferę intymności i tajemniczości.

 

Włoska namiętność     
Namiętność i temperament – z tymi cechami zazwyczaj kojarzą nam się Włochy. Zakochani, którzy chcieliby poczuć romantyczną atmosferę bez wątpienia powinni odwiedzić Wenecję. Podróż gondolą po kanałach Wenecji, Most Westchnień czy Plac św. Marka niewątpliwie wzbogacą walentynkowy weekend. Będąc w Wenecji warto również zwiedzić okolicę i zatrzymać się w historycznym zamku z X wieku. Przestronny apartament znajdujący się w jednej z wież zamkowych jest wygodnie urządzony. Będąc w zamku możecie wybrać się na długi spacer po przestronnych ogrodach wokół posiadłości. Dobrym pomysłem jest również zwiedzenie zamkowej piwnicy i skosztowanie win, które są specjalnością regionu.

Walentynki powinny przede wszystkim sprawić radość ukochanej osobie i być dla niej zaskoczeniem. Wybór odpowiedniego miejsca i klimatycznej scenerii na pewno sprawi, że romantyczny wyjazd pozostanie w pamięci na długie lata.

 

O Casamundo
Casamundo to portal specjalizujący się w wynajmie apartamentów i domów wakacyjnych w całej Europie. Portal powstał w 2003 roku w Hamburgu, gdzie znajduje się główna siedziba firmy. W 2009 roku działalność Casamundo została rozszerzona na polski rynek. Strona www.casamundo.pl to baza ponad 300 000 ofert renomowanych firm turystycznych oraz wybranych osób prywatnych w Europie, Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Oprócz Polski i Niemiec, Casamundo działa również w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Czechach, Słowacji i Holandii, na Węgrzech i w Hiszpanii.
Więcej informacji na temat oferty Casamundo oraz przestawionych obiektów można uzyskać na stronie www.casamundo.pl.
Najświeższe informacje oraz ciekawostki można otrzymywać dołączając do grupy
Casamundo.pl na Facebooku.