Podwójny finał w Filharmonii na Ołowiance! La Grande Finale – koncert wieńczący 68 sezon artystyczny oraz ostatnia część niezwykłego wydarzenia muzycznego, jakie w tym roku po raz pierwszy miało miejsce w Gdańsku. Ostatni z tegorocznych koncertów plenerowych, tzw. Promsów, gwarantuje słuchaczom rozrywkę na najwyższym poziomie. To wszystko już 6 czerwca 2014 roku o godzinie 19:00 (część I) oraz o 20:00 (część II – WSTĘP WOLNY!).

Śladem londyńskich PROMS Polska Filharmonia Bałtycka po raz ostatni w tym sezonie artystycznym zaprasza na gdańskie koncerty plenerowe odbywające się w Sali koncertowej PFB oraz na letniej estradzie Filharmonii na Ołowiance.

Podczas dwuczęściowego koncertu La Grande Finale zaprezentują się wspaniali wykonawcy. W części pierwszej – w Sali Koncertowej, soliści Orkiestry Symfonicznej PFB zaprezentują repertuar klasyczny. Dzięki wirtuozerii Natalii Walewskiej, Jarosława Wyrzykowskiego oraz Carlosa Pena Montoi damy się oczarować pięknemu brzmieniu skrzypiec, oboju i harfy. Orkiestra Symfoniczna PFB pod batutą Ernsta van Tiela wykona Koncert C-dur na skrzypce i obój Johanna Sebastiana Bacha, Koncert na harfę i orkiestrę Alberto Ginastery oraz utwory ze wspaniałego musicalu West Side Story.

Druga część koncertu La Grande Finale tradycyjnie odbywać się będzie na świeżym powietrzu, na letniej estradzie PFB. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich koncertach PROMS, proponowany repertuar będzie lżejszy i bardziej rozrywkowy. Tym razem za oprawę muzyczną tej część wieczoru odpowiada Big Band pod dyrekcją Vyacheslava Bortnovskiego. Artyści zagrają dla publiczności znane i lubiane przeboje muzyki współczesnej.

Sponsorem koncertu kończącego sezon artystyczny 2013/2014 jest Mecenas Kultury EDF Polska S.A.

Bilety na Koncert La Gdande Finale dostępne są w cenach: 15–50 zł w systemie sprzedaży on-line: www.filharmonia.gda.pl, przez platformę sprzedażową: www.bilety24.pl oraz przez aplikacje mobilną na smart fonach. Szczegóły na: www.filharmonia.gda.pl oraz w kasach PFB (bilety@filharmonia.gda.pl, 58 320 62 62 lub 58 323 83 62).

Piątek, 6 czerwca 2014, godz. 19:00

LA GRANDE FINALE

ZAKOŃCZENIE SEZONU ARTYSTYCZNEGO 2013/2014

Proms w Gdańsku

Sala Koncertowa na Ołowiance

Bilety w cenie  15-50zł

Ernst van Tiel dyrygent

Natalia Walewska skrzypce

Jarosław Wyrzykowski obój

Carlos Peña Montoya harfa

Orkiestra Symfoniczna PFB

Krzysztof Dąbrowski prowadzenie

Część w Sali Koncertowej / program:

Jan Sebastian BACH

Koncert c-moll na skrzypce i obój BWV 1060R

Alberto GINASTERA

Koncert na harfę i orkiestrę

Leonard BERNSTEIN

West Side Story

Część na scenie letniej Filharmonii / program:

Znane i lubiane przeboje muzyki współczesnej

Big Band

Vyacheslav Bortnovsky dyrektor artystyczny i główny dyrygent

 

Sponsorem koncertu jest EDF Polska S.A.