Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na wakacje samochodem. W tym roku oprócz hoteli popularne są także tańsze apartamenty i wioski wakacyjne. Chorwacja, Bułgaria, Włochy i Polska – to najczęściej wybierane kraje na wakacje na „4 kółkach” – wynika z informacji biura Neckermann Podróże.


Samolot, hotel z basenem, plaża, all inclusive – choć taki scenariusz wakacji najbardziej pociąga Polaków, coraz popularniejsze stają się europejskie podróże samochodem. Neckermann, jeden z czołowych organizatorów wakacji z dojazdem własnym wśród polskich touroperatorów, notuje blisko 10% wzrost sprzedaży tego typu oferty w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Niezależność, samodzielne decydowanie o miejscach, które chcemy zobaczyć, możliwość zrobienia zakupów – to najczęściej wymieniane atuty podróżowania samochodem. Wiele osób podkreśla także atrakcyjną cenę takich wakacji. W tym roku dodatkowym plusem jest też znaczny spadek cen benzyny.

 

– Korzystna cena jest jedną z kluczowych zalet wakacji z własnym dojazdem – mówi Anna Rdzak, manager odpowiedzialna za dojazd własny w Neckermann Podróże. – Ponad 20% naszych klientów korzystających z oferty z własnym dojazdem to osoby wybierające apartamenty bez wyżywienia i domy wakacyjne, gdzie cena jednostkowa jest bardzo atrakcyjna. Tygodniowe wakacje w Chorwacji  na Istrii w apartamentach bez wyżywienia możemy spędzić już za 185 zł/os. a w szczycie sezonu od 341 zł/os. – dodaje.

 

W tym roku popularne są również pobyty w wioskach wakacyjnych,bardzo korzystna finansowo forma wypoczynku. Turyści mieszkają najczęściej w domkach z aneksem kuchennym mając jednocześnie pełen dostęp do całej infrastruktury takiego ośrodka tj. basenów, animacji czy restauracji. Tygodniowa majówka we Włoszech czy Chorwacji z pobytem w wiosce wakacyjnej to koszt już od 95 zł/os.

 

Wakacje samochodem to coraz częściej wypoczynek w kilku miejscach. – Korzystając z naszej oferty,  klienci sami układają własny plan podróży, chętnie spędzając wakacje w różnych kurortach np. często łączymy Chorwację z Włochami (nad Górny Adriatyk). Jadąc do Chorwacji zatrzymujemy się w Budapeszcie a wypoczywając w austriackich Alpach zwiedzamy Wiedeń – mówi Anna Rdzak. – Wakacje z własnym dojazdem to także elastyczna długość pobytu – każdy może dowolnie dopasować długość wyjazdui zaplanować urlop optymalnie. –  dodaje.

 

Dokąd najchętniej udajemy się na wakacje samochodem? Na liście najpopularniejszych miejsc od wielu lat króluje Chorwacja, którą cenimy zarówno za unikalne zabytki, krajobrazy, jak i dogodny, szybki dojazd. Najwięcej Polaków wybiera środkową Dalmację z takimi kurortami jak Trogir, Sibenic czy Makarska. W tym regionie chętnie wypoczywamy również na wyspach Brać i Hvar. Tygodniowe wakacje w 4-wiazdkowym hotelu SunConnect Waterman Supetrus Resort na wyspie Brać – jednym z najlepszych hoteli z zapleczem animacyjnym w Chorwacji – to koszt w szczycie sezonu dla rodziny(2 dorosłych i dziecko) od 4046 zł z all inclusive. Drugim pod względem popularności regionem jest Istria – piękny półwysep zwany „Nowa Toskanią” – którą cenią osoby szukające bardziej kameralnej atmosfery, ale też nieco bliższych terenów Chorwacji. W dalszej kolejności udajemy się do południowej Dalmacji, której wizytówką jest „perła Adriatyku” czyli Dubrownik. Nazwany „Perłą Adriatyku”, jest chyba najbardziej znanym miastem Chorwacji. Otoczone okazałymi murami obronnymi miastoNazwany „Perłą Adriatyku”, jest chyba najbardziej znanym miastem Chorwacji. Otoczone okazałymi murami obronnymi miasto, przez wieki broniło się przed najazdami. Malownicza starówka Dubrownika została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.W tym rejonie wiele osób wypoczywa też na wyspie Korcula słynącej z ładnych plaż pięknej przyrody i najlepszych miejsc do nurkowania.

Hitem tegorocznych wakacji i kierunkiem mocno „goniącym” Chorwację pod względem popularności jest Bułgaria. W tym przypadku są to przede wszystkim wyjazdy rodzinne z all inclusive. Większość obiektów w Bułgarii oferuje bardzo dobre warunki cenowe dla rodzin – wiele hoteli oferuje bezpłatny pobyt dzieciom nawet do 14 lat. Najsłynniejsze kurorty w Bułgarii to Słoneczny Brzeg, Złote Piaski i Sveti Konstantin, ale szukamy też nowych miejsc – np. w ubiegłym sezonie wielu klientów wybrało położoną w rezerwacie przyrody Albenę oraz słynące z najdłuższych, naturalnych plaż Primorsko. Tygodniowe wakacje w 4-gwiazdkowym hotelu Dolphin Marina w Sveti Konstantin z polskimi animatorami Lollo&Bernie to koszt dla rodziny (2 dorosłych i dziecko) w lipcu 2965 zł.


Mozaika pięknej przyrody i zabytków, ale też niecodzienne wydarzenia kulturalne, wyśmienita kuchnia, doskonałe wina i wszechobecne „dolce vita” – Włochy to kolejny chętnie wybierany kierunek przez fanów wakacji na „4 kółkach”. Najczęściej udajemy się tu nad Górny Adriatyk do takich kurortów jak Bibione czy Lido Di Jesolo. Coraz więcej Polaków wypoczywa też w Toskanii i na tamtejszym wybrzeżu. Toskanię kochamy za unikalne krajobrazy i delektowanie się winem, ale też możliwość zobaczenia takich perełek jak Florencja, Siena czy Piza. Trzecim niezwykle popularnym regionem we Włoszech są okolice jeziora Garda. Tygodniowe wakacje z hotelu 3-gwiazdkowym z panoramicznym widokiem na jezioro nieopodal Werony to koszt już od 718 zł/os.


Ważne miejsce w tegorocznej ofercie Neckermanna zajmuje specjalny katalog i oferta „Piękna Polska”, kierowana do osób szukających wypoczynku weekendowego, jak i zainteresowanych regularnymi dłuższymi wakacjami. W portfolio znalazło się 58 obiektów. Główny nacisk touroperator kładzie na hotele typu wellness &spa oraz ofertę rodzinną. Już dziś biuro podróży może mówić o dużym sukcesie tego produktu. – Polacy lubią wypoczywać w kraju, ale coraz częściej szukają sprawdzonych hoteli z bogatym zapleczem rekreacyjnym i sportowym, oferujących rozrywkę całej rodzinie. Naszym atutem jest nie tylko standard spełniający wymagania Neckermanna, ale przede wszystkim atrakcyjny poziom cen. Weekend majowy w malowniczo położonym nad jeziorem hotelu Podewils Zamek w Krągu to koszt od 386 zł/os z dwoma posiłkami – dodaje.


Oferta Neckermanna z własnym dojazdem to ponad 1000 hoteli i apartamentów w najpiękniejszych zakątkach Europy. W trwającym do 11.04.16 „Tygodniu niskich cen” można zakupić wakacje z dojazdem własnym z dodatkową 10% zniżką. Promocja objęła ponad 100 najchętniej wybieranych obiektów. Więcej: http://bit.ly/Neckermann_promocjaAuto