Świat zbudowany z 58 milionów klocków Lego, gdzie fantazja staje się rzeczywistością. 8 krain tematycznych i 50 niesamowitych atrakcji dla dużych i małych poszukiwaczy przygód. Spełnij marzenia swojego dziecka i wybierzcie się na wycieczkę do Legolandu. Rodzinna podróż samochodem i promem przez Bałtyk pozwoli poznać Danię oraz Szwecję. Do tego morska przygoda na promie to wstęp do atrakcji jakie będą na Was czekać w Billund.

Legoland w Danii jest największym parkiem rozrywki na świecie zbudowanym z klocków Lego – ma  powierzchnię aż 123 000 m2. Wyprawa do parku dostarczy niezapomnianych wrażeń dzieciom oraz ich rodzicom. Odkryjecie osiem różnorodnych krain tematycznych – wśród nich jest kraina duchów, zatoka piratów, dziki zachód oraz najsławniejszy Miniland czyli replika atrakcji turystycznych z całego świata.

Nawiedzony Dom – trochę strachu na początek

Nawiedzony Dom, w którym roi i się od wampirów i duchów! Szalony naukowiec będzie chciał wysłać Ciebie i Twoją rodzinę pływającym pontonem w czarną otchłań… Trochę strachu, a tak naprawdę masa śmiechu! Niezapomniane wrażenia i zabawa to przede wszystkim to, co może was tam spotkać.

Jak zostać piratem

Legoland przewidział również moc atrakcji dla prawdziwych wilków morskich. Po rejsie promem przez Bałtyk, dzieci z pewnością będą chciały zostać trochę dłużej w krainie piratów i kontynuować swoje morskie podboje – pływać statkiem, walczyć w morskiej bitwie czy pływać w jaskini zawierającej zdobyte skarby. W tej krainie w cieplejsze dni dostępne są również baseny, zjeżdżalnie i fontanny, dlatego warto zabrać ze sobą strój kąpielowy. Odkrywcy zainteresowani zwierzętami morskimi i podwodną przyrodą będą mieli niepowtarzalną możliwość obserwowania podwodnego życia egzotycznych gatunków ryb i rekinów w krainie Atlantis. Natomiast w pobliskiej strefie wyobraźni wyświetlane są filmy w technologii 4D, dzięki której można się poczuć uczestnikiem akcji filmu. Dodatkowe wrażenia zapewniają np. padający deszcz czy śnieg i podmuchy wiatru.

Gorączka złota

Chcecie przenieść się w czasy Dzikiego Zachodu? Nie ma problemu – w Legolandzie wszystko jest możliwe! W krainie Dzikiego Zachodu w powietrzu unosi się mieszanka zapachu prochu z rewolwerów, indiańskiego ogniska oraz jedzenia z pobliskiego saloonu. W tej krainie zabawa zaczyna się przejażdżką kolejką górską do kopalni złota, a dla odważnych – dzikim spływem indiańskim canoe z wodospadu!

Świat w LEGO-pigułce

Najsłynniejszą i najstarszą częścią Legolandu jest Miniland – świat w miniaturze, zbudowany z 20 milionów klocków Lego. Można tam zwiedzić atrakcje turystyczne całego świata – wybrać się do Niemiec, Japonii czy stanąć pod wieżą Eiffla.

Legoland to dopiero początek zabawy i przygód…

Tylko parę kroków od Legoland Village znajduje się jeden z największych wodnych parków rozrywki Lalandia. Ten tropikalny świat to idealne miejsce na spędzenie czasu dla całej rodziny niezależnie od pogody. Spektakularne zjeżdżalnie, wodne zjazdy, liczne baseny wewnętrzne z wieloma dodatkowymi atrakcjami w postaci wodospadów, ciemnej groty, sztucznych fal, groty podwodne z pięknymi dekoracjami będą niezapomnianym przeżyciem i świetną zabawą. Dla miłośników nurkowania przygotowano podwodne akwarium z kolorowymi rybkami. Znajduje się tam także połączony z basenem wewnętrznym, całoroczny basen zewnętrzny z podgrzewaną wodą.

W gminie Billund – w której znajduje się Legoland i Lalandia – Około 20 kilometrów od jutlandzkiego miasta Vejle powstała druga, obok Knuthenborga, przyrodnicza perełka – Loveparken Givskud ZOO. W tej nazwie najciekawiej brzmi człon Loveparken – Park Lwów. To właśnie ze względu na króla afrykańskiej sawanny przyjeżdża tu co roku ponad 400 tysięcy gości, co stawia Givskud w gronie największych atrakcji Danii. Oprócz króla sawanny można w parku obserwować inne egzotyczne gatunki w tym między innymi słonie, goryle, jaki, alpaki, wielbłądy, żyrafy, nosorożce. Park można zwiedzać własnym samochodem, zaś niezmotoryzowani turyści mogą skorzystać z przejażdżki Safari Busem. Do Givskud ZOO warto zajrzeć zwłaszcza w porach karmienia zwierząt.

Jak dojechać do Billund?

Planując podróż z dziećmi powinniśmy zadbać, aby przebiegała ona sprawnie, wygodnie i bezstresowo. W przypadku najmłodszych podróżników najlepszym środkiem transportu jest samochód. Z rodziną do Billund najłatwiej dostać się promem z Gdyni i dalej samochodem przez południową Szwecję i most do Danii. Promy Stena Line kursują codziennie z Gdyni do szwedzkiej Karlskrony. Koszt przewozu samochodu z kierowcą zaczyna się od 299 zł.

Noclegi i pozostałe atrakcje w okolicy

Hotel LEGOLAND położony jest w samym sercu parku, z bezpośrednim dostępem do wszystkich atrakcji przez cały sezon. Cała rodzina może spodziewać się pobytu w fantastycznych, tematycznych pokojach, a także wielu innych niespodzianek. Warto jednak przyjrzeć się Billund i jego okolicy, w której znajdziemy rożne propozycje nie tylko dla dzieci. Rodzice znajdą tam wiele atrakcji w pięknym centrum miasta, z licznymi małymi kawiarniami, restauracjami i galeriami. Warto także w swoich planach podróżniczych umieścić miasto portowe Kolding, jaki i leżące nad fiordem miasteczko Vejle, znajdują się w pobliżu Billund. To bardzo pięknie zachowane stare miasta oferujące świetne możliwości zakupów jak i miejsc hotelowych oraz domków wakacyjnych w atrakcyjnych cenach. Piaszczyste plaże w Vejle stwarzają jedną z możliwości spędzenia czasu. Są one przystosowane do potrzeb rodzin z dziećmi.

Wycieczka do Szwecji, Danii i Legolandu będzie spełnieniem marzeń każdego dziecka. Dorośli również nie będą się nudzić. Czeka na nich powrót do krainy dzieciństwa, spędzenie niezapomnianych chwil z dziećmi oraz możliwość zwiedzenia urokliwych miejsc w Danii i Szwecji.