Świat zbudowany z 58 milionów klocków Lego, gdzie fantazja staje się rzeczywistością. 8 krain tematycznych i 50 niesamowitych atrakcji dla dużych i małych poszukiwaczy przygód. Spełnij marzenia swojego dziecka i wybierzcie się na wycieczkę do Legolandu. Rodzinna podróż samochodem i promem przez Bałtyk pozwoli poznać Danię oraz Szwecję. Do tego morska przygoda na promie to wstęp do atrakcji jakie będą na Was czekać w Billund.

Legoland w Danii jest największym parkiem rozrywki na świecie zbudowanym z klocków Lego – ma  powierzchnię aż 123 000 m2. Wyprawa do parku dostarczy niezapomnianych wrażeń dzieciom oraz ich rodzicom. Odkryjecie osiem różnorodnych krain tematycznych – wśród nich jest kraina duchów, zatoka piratów, dziki zachód oraz najsławniejszy Miniland czyli replika atrakcji turystycznych z całego świata.

Nawiedzony Dom – trochę strachu na początek
Nawiedzony Dom, w którym roi i się od wampirów i duchów! Szalony naukowiec będzie chciał wysłać Ciebie i Twoją rodzinę pływającym pontonem w czarną otchłań… Trochę strachu, a tak naprawdę masa śmiechu! Niezapomniane wrażenia i zabawa to przede wszystkim to, co może was tam spotkać.

Jak zostać piratem
Legoland przewidział również moc atrakcji dla prawdziwych wilków morskich. Po rejsie promem przez Bałtyk, dzieci z pewnością będą chciały zostać trochę dłużej w krainie piratów i kontynuować swoje morskie podboje – pływać statkiem, walczyć w morskiej bitwie czy pływać w jaskini zawierającej zdobyte skarby. W tej krainie w cieplejsze dni dostępne są również baseny, zjeżdżalnie i fontanny, dlatego warto zabrać ze sobą strój kąpielowy. Odkrywcy zainteresowani zwierzętami morskimi i podwodną przyrodą będą mieli niepowtarzalną możliwość obserwowania podwodnego życia egzotycznych gatunków ryb
i rekinów w krainie Atlantis. Natomiast w pobliskiej strefie wyobraźni wyświetlane są filmy w technologii 4D, dzięki której można się poczuć uczestnikiem akcji filmu. Dodatkowe wrażenia zapewniają np. padający deszcz czy śnieg i podmuchy wiatru.

Gorączka złota
Chcecie przenieść się w czasy Dzikiego Zachodu? Nie ma problemu – w Legolandzie wszystko jest możliwe! W krainie Dzikiego Zachodu w powietrzu unosi się mieszanka zapachu prochu z rewolwerów, indiańskiego ogniska oraz jedzenia z pobliskiego saloonu. W tej krainie zabawa zaczyna się przejażdżką kolejką górską do kopalni złota, a dla odważnych – dzikim spływem indiańskim canoe z wodospadu!

Świat w LEGO-pigułce
Najsłynniejszą i najstarszą częścią Legolandu jest Miniland – świat w miniaturze, zbudowany z 20 milionów klocków Lego. Można tam zwiedzić atrakcje turystyczne całego świata – wybrać się do Niemiec, Japonii czy stanąć pod wieżą Eiffla.

Legoland to dopiero początek zabawy i przygód…
Tylko parę kroków od Legoland Village znajduje się jeden z największych wodnych parków rozrywki Lalandia. Ten tropikalny świat to idealne miejsce na spędzenie czasu dla całej rodziny niezależnie od pogody. Spektakularne zjeżdżalnie, wodne zjazdy, liczne baseny wewnętrzne z wieloma dodatkowymi atrakcjami w postaci wodospadów, ciemnej groty, sztucznych fal, groty podwodne z pięknymi dekoracjami będą niezapomnianym przeżyciem i świetną zabawą. Dla miłośników nurkowania przygotowano podwodne akwarium z kolorowymi rybkami. Znajduje się tam także połączony z basenem wewnętrznym, całoroczny basen zewnętrzny z podgrzewaną wodą.

W gminie Billund – w której znajduje się Legoland i Lalandia – Około 20 kilometrów od jutlandzkiego miasta Vejle powstała druga, obok Knuthenborga, przyrodnicza perełka – Løveparken Givskud ZOO. W tej nazwie najciekawiej brzmi człon Løveparken – Park Lwów. To właśnie ze względu na króla afrykańskiej sawanny przyjeżdża tu co roku ponad 400 tysięcy gości, co stawia Givskud w gronie największych atrakcji Danii. Oprócz króla sawanny można w parku obserwować inne egzotyczne gatunki w tym między innymi słonie, goryle, jaki, alpaki, wielbłądy, żyrafy, nosorożce. Park można zwiedzać własnym samochodem, zaś niezmotoryzowani turyści mogą skorzystać z przejażdżki Safari Busem. Do Givskud ZOO warto zajrzeć zwłaszcza w porach karmienia zwierząt.

Jak dojechać do Billund?
Planując podróż z dziećmi powinniśmy zadbać, aby przebiegała ona sprawnie, wygodnie i bezstresowo. W przypadku najmłodszych podróżników najlepszym środkiem transportu jest samochód. Z rodziną do Billund najłatwiej dostać się promem z Gdyni i dalej samochodem przez południową Szwecję i most do Danii. Promy Stena Line kursują codziennie z Gdyni do szwedzkiej Karlskrony. Koszt przewozu samochodu z kierowcą zaczyna się od 299 zł.

Noclegi i pozostałe atrakcje w okolicy
Hotel LEGOLAND położony jest w samym sercu parku, z bezpośrednim dostępem do wszystkich atrakcji przez cały sezon. Cała rodzina może spodziewać się pobytu w fantastycznych, tematycznych pokojach, a także wielu innych niespodzianek. Warto jednak przyjrzeć się Billund i jego okolicy, w której znajdziemy rożne propozycje nie tylko dla dzieci. Rodzice znajdą tam wiele atrakcji w pięknym centrum miasta, z licznymi małymi kawiarniami, restauracjami i galeriami. Warto także w swoich planach podróżniczych umieścić miasto portowe Kolding, jaki i leżące nad fiordem miasteczko Vejle, znajdują się w pobliżu Billund. To bardzo pięknie zachowane stare miasta oferujące świetne możliwości zakupów jak i miejsc hotelowych oraz domków wakacyjnych w atrakcyjnych cenach. Piaszczyste plaże w Vejle stwarzają jedną z możliwości spędzenia czasu. Są one przystosowane do potrzeb rodzin z dziećmi.

Wycieczka do Szwecji, Danii i Legolandu będzie spełnieniem marzeń każdego dziecka. Dorośli również nie będą się nudzić. Czeka na nich powrót do krainy dzieciństwa, spędzenie niezapomnianych chwil z dziećmi oraz możliwość zwiedzenia urokliwych miejsc w Danii i Szwecji.

Stena Line jest szwedzkim koncernem promowym, z siedzibą w Goeteborgu. Operuje na 23 trasach, posiada ponad 40 promów, zatrudnia 6000 pracowników. Roczne obroty koncernu przekraczają 10 mld koron szwedzkich. Przewozy wynoszą rocznie: ponad 14 mln pasażerów, 3 mln samochodów osobowych oraz 1,9 mln jednostek frachtowych (ciężarówki, naczepy itp.).
W Polsce Stena Line jest obecna od prawie dwóch dekad. Promy z charakterystycznym czerwonym kominem łączą Gdynię z Karlskroną w południowej Szwecji. Co roku tę trasę przemierza około pół miliona pasażerów, korzystając z jednego z dwóch bliźniaczych statków: Stena Vision i Stena Spirit. Trzeci statek na linii, Stena Baltica, jest przeznaczony głównie do przewozu ładunków.
Stena Line jest częścią grupy Stena Sphere należącej do rodziny Olsson. Poza przewozami promowymi, grupa zajmuje się m.in. żeglugą, wydobyciem ropy naftowej, recyklingiem, obrotem nieruchomościami. Obroty całej grupy Stena Sphere sięgają 58 mld koron szwedzkich rocznie. Stena Sphere zatrudnia 19 000 pracowników na całym świecie.