Tego lata linie Emirates przewiozły w okresie od czerwca do sierpnia 16 milionów pasażerów. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez linie, 75% z nich wysoko oceniło system rozrywki ice dostępny na pokładach samolotów, który oferuje podróżnym podczas lotu blisko 4500 kanałów. Linie Emirates po raz pierwszy postanowiły ujawnić te z nich, które klienci wybierają najczęściej.

System rozrywki pokładowej ice linii Emirates oferuje blisko 1500 filmów różnych gatunków dostępnych w 44 językach. Tego lata pasażerowie bezdyskusyjnie najchętniej oglądali filmy o superbohaterach (mangi, produkcje Marvela i z uniwersum DC). W czerwcu największą oglądalność miał „Kapitan Marvel”, w lipcu najchętniej wybierano film „Alita: Battle Angel”, a w sierpniu najwięcej wyświetleń zanotowała produkcja „Avengers: Koniec gry”.

 

Katalog ice co miesiąc jest aktualizowany o około sto nowych filmów fabularnych z całego świata, a także o nowe nagrania muzyczne, programy rozrywkowe i dokumentalne. Aby ułatwić podróżnym wybór, linie Emirates wprowadziły nową innowacyjną funkcję do swojej aplikacji, umożliwiającą użytkownikom sprawne przeszukiwanie katalogu, tworzenie list odtwarzania jeszcze przed odlotem oraz synchronizowanie ich ze swoim fotelem po zajęciu miejsca na pokładzie. Latem br. podróżni utworzyli ponad 40 000 indywidualnych playlist. Ich skład pozwala wyciągnąć jednoznaczny wniosek: pasażerowie Emirates są bez wyjątku miłośnikami kina – każda lista zawierała przynajmniej jeden film fabularny. Ponadto jeden na sześciu podróżnych dodał do swojej playlisty telewizyjny program rozrywkowy.

 

Filmy z gatunku Bollywood to najpopularniejsze kinowe produkcje nieanglojęzyczne wybierane przez pasażerów Emirates. Jeśli chodzi o kategorie filmów, to tego lata najwięcej oglądających przyciągały nowości takie jak „Narodziny gwiazdy” albo „Bohemian Rhapsody”. Drugą pod względem popularności kategorią były disneyowskie klasyki – wybór 50 produkcji Disneya od klasycznej „Alicji w Krainie Czarów” z 1951 roku po najnowszego „Aladyna”. Na trzecim miejscu plasują się wspomniane już filmy Bollywood. Tego lata miłośnicy kina indyjskiego chętnie wybierali zarówno najnowsze hity, takie jak „2.0”, jak i klasyczne pozycje, jak na przykład „Dabangg 2”.

 

Widzowie mogą wybierać również wśród 1200 godzin nagrań telewizyjnych. W ciągu minionych trzech miesięcy najczęściej oglądanym programem w systemie ice był nagradzany serial produkcji HBO „Czarnobyl”, a najchętniej wybieranym dokumentem – „African Cats” (2011), opowieść o stadzie lwów i rodzinie gepardów każdego dnia walczących o przeżycie na afrykańskiej sawannie.

 

Linie Emirates uwzględniają też potrzeby najmłodszych podróżnych, dla których przygotowały bogaty katalog filmów dla dzieci i kanałów dziecięcych. Maluchy podróżujące samolotami Emirates tego lata najchętniej oglądały „Psi patrol”.

 

System ice zawiera również inne różnorodne programy, jak choćby własne emisje Emirates poświęcone kuchni i winom. Oglądając je, można zobaczyć, jak wygląda przyrządzanie posiłków serwowanych na pokładach samolotów. Widzowie mogą też wybierać między prowadzonymi przez ekspertów kursami o platformie LinkedIn albo lekcjami języków obcych dla początkujących w aplikacji uTalk. Tego lata pasażerowie Emirates najchętniej poznawali podstawy języka arabskiego.

 

Wi-Fi

Na pokładzie każdego samolotu Emirates można połączyć się z siecią Wi-Fi, do której dostęp możliwy jest we wszystkich klasach. Użytkownicy mogą wybierać między 20 MB pamięci do wykorzystania na dowolne aplikacje lub 2 godzinami nielimitowanej komunikacji tekstowej za pośrednictwem popularnych komunikatorów. Tego lata ponad milion pasażerów logowało się do Wi-Fi na pokładach samolotów Emirates każdego miesiąca. 40% podróżnych zdecydowało się na opcję nielimitowanej komunikacji tekstowej, aby podczas podróży pozostać w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi.

 

Jak wskazują zarówno liczba zalogowanych użytkowników, jak i zużycie zasobów pamięci, z Wi-Fi najchętniej korzystają pasażerowie podróżujący do Ameryki Północnej. Największe zużycie danych w skali całej siatki połączeń Emirates stwierdzono na lotach do Houston.

 

Telewizja na żywo

Jeśli chodzi o transmisje na żywo, pasażerowie najchętniej wybierają sport. Linie Emirates oferują podróżnym do ośmiu kanałów z przekazem na żywo z wydarzeń sportowych, a także międzynarodowe kanały informacyjne, w tym CNN, BBC World News, Sky News, Euro News, CNBC oraz NHK World. Najchętniej wybieranymi kanałem na pokładach samolotów Emirates w okresie od czerwca do sierpnia był Sport 24. Podróżni tworzyli wirtualne „powietrzne stadiony”, śledząc przekazy z finałów ligi NBA, turnieju tenisowego French Open czy finału MŚ w piłce nożnej kobiet. Obecnie Emirates wyświetlają na pokładach ponad 175 maszyn wyposażonych w dostęp do transmisji na żywo wszystkie spotkania Pucharu Świata w rugby.

 

Rok 2019 był niezwykle udany dla ice. Platforma po raz piętnasty z rzędu została wyróżniona nagrodą Skytrax dla najlepszego pokładowego systemu rozrywki, a ostatnio po raz trzeci z rzędu otrzymała nagrodę APEX Passenger Choice.

 

W październiku podróżni mogą spodziewać się kolejnych nowości, takich jak „Spider-Man: Daleko od domu”, „Toy Story 4” czy inspirowany historią Beatlesów film „Yesterday”. Ciągle rozrastający się katalog ice wzbogacony zostanie również o programy telewizyjne, jak drugi sezon hitowego serialu HBO „Wielkie kłamstewka” lub sezon dziesiąty „Współczesnej rodziny”. Pasażerowie Emirates będą także mogli posłuchać najnowszych utworów Freyi Ridings czy DJ’a Snake’a.