Birmingham, Wielka Brytania  – W niedzielę (27 marca) w Birmingham wylądował kultowy samolot Airbus 380 linii Emirates, które otworzyły nowe regularne połączenie A380 do miasta w środkowej Anglii. Lądowanie największego samolotu pasażerskiego świata obserwowało ponad tysiąc osób zgromadzonych na terenie Sheldon Country Park.


Przewoźnik lata do Birmingham już od kilkunastu lat – pierwsze codzienne połączenie uruchomiono w grudniu 2000 roku. Ze względu na ogromne zapotrzebowanie na usługi Emirates w regionie, z Birmingham do Dubaju wylatują obecnie trzy samoloty dziennie.


Nowe połączenie będzie obsługiwać A380 w konfiguracji dwuklasowej, który może zabrać na pokład łącznie 615 osób, dzięki czemu oferowanie na trasie wzrośnie o 261 miejsc. Birmingham to 38. kierunek obsługiwany przez niezwykle popularny samolot Airbus 380 Emirates.


Codzienne połączenie A380 Emirates do Birmingham jest realizowane jako lot nr EK0039. Odlot z Dubaju zaplanowano na godzinę 7:45, a przylot do Birmingham na 11:35. Rezerwacji lotów na nowej trasie Emirates A380 Dubaj-Birmingham można dokonać na stronie www.emirates.com.