Właśnie w tym miesiącu kupisz bilety lotnicze w wyjątkowo niskich cenach Czy początek jesieni musimy spędzać w kraju?

Wręcz przeciwnie. Listopad jest idealną chwilą na wykorzystanie krótkiego urlopu. Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Skyscanner, właśnie w tym miesiącu bilety lotnicze sprzedawane są w najniższych cenach. Tanio odwiedzić możemy zarówno miasta w Europie, jak i bardziej egzotyczne destynacje. Przeanalizowaliśmy tysiące ofert dla kierunków popularnych wśród Polaków. Da się zauważyć, że listopad jest idealnym miesiącem do podróżowania. Dla przykładu, decydując się na wycieczkę do Mumbaju dla dwóch osób w listopadzie, a nie w środku sezonu, oszczędzimy ponad 3 tysiące złotych. Dzięki temu, nasz budżet na miejscu będzie znacznie większy. Wyszukiwarka Skyscanner umożliwia też znalezienie zarówno najlepszych hoteli, jak i samochodów do wynajęcia. Krótko mówiąc, jeśli chcemy podróżować bardzo tanio, róbmy to w listopadzie – powiedziała Magdalena Greloff, Marketing Manager w Skyscanner. Ile zaoszczędzimy decydując się na podróż w listopadzie na kierunkach popularnych wśród Polaków :

Cel podróży

Średnia cena w lipcu

Średnia cena w listopadzie

Oszczędzamy

Nowy Jork

3290,09 PLN

1983,68 PLN

1306,41 PLN

Barcelona

581,89 PLN

357,27 PLN

224,62 PLN

Paryż

663,04 PLN

396,87 PLN

266,17 PLN

Rzym

520,27 PLN

321,08 PLN

199,19 PLN

Lizbona

1066,63 PLN

779,52 PLN

287,11 PLN

Londyn

622,85 PLN

339,20 PLN

283,65 PLN

Mumbaj

3417,17 PLN

1798,93 PLN

1618,24 PLN

Powyższa tabela pokazuje, że możemy zdecydować się na tanią podróż nie tylko do najpiękniejszych europejskich miast, ale i do USA czy egzotycznych Indii. Oszczędzimy przy tym od kilkuset (Londyn, Paryż) do ponad tysiąca złotych (Nowy Jork, Mumbaj).
Oszczędzić możemy jednak jeszcze więcej. Skyscanner pozwala również znaleźć samochód, którym będziemy mogli podróżować w trakcie listopadowej wycieczki. Oczywiście w jak najlepszej cenie. Przy planowaniu wynajęcia samochodu, warto kierować się kilkoma prostymi zasadami:
1.    Wypożyczenie i zwrot samochodu
•    Postaraj się zarezerwować auto z wyprzedzeniem. Dzięki temu powinieneś otrzymać zauważalną zniżkę. Jeśli znajdziesz lepszą ofertę, zawsze możesz odwołać wcześniejszą rezerwację.
•    Jeśli nie musisz, nie wypożyczaj auta na lotnisku. W mieście czy hotelu, w którym się zatrzymujesz, cena prawie na pewno będzie niższa. Jeśli jednak chcesz wynająć samochód już na lotnisku, sprawdź aplikację mobilną Skyscanner Wynajem Samochodów, w której znajdziesz najlepsze ceny firm oferujących taką usługę.
•    Zawsze staraj się oddawać samochód w to samo miejsce, z którego go wypożyczyłeś, a nie do innego przedstawiciela wypożyczalni.
2.    Sprawdź, co jest wliczone w cenę
•    Zanim zdecydujesz się na konkretny samochód i wypożyczalnię, zapoznaj się ze szczegółami umowy. Całkowity koszt wypożyczenia auta może się znacznie różnić, w zależności od tego, jakie usługi obejmuje umowa.
•    Dowiedz się, co obejmuje polisa ubezpieczeniowa i jakie zasady obowiązują w kwestii tankowania oraz limitu kilometrów. Skyscanner Wynajem Samochodów oferuje możliwość wykorzystania filtrów, dzięki którym wyszukanie właściwej oferty staje się bardzo proste.
•    Niektóre wypożyczalnie pozwalają zwrócić samochód bez napełniania jego baku. Jeśli jednak skorzystamy z takiej opcji, możemy zostać obciążeni kosztem zatankowania auta. Cena takiej usługi i samego paliwa, jest zazwyczaj wysoka – niekorzystna dla wypożyczającego.
3.    Porównuj oferty
•    Jeśli masz ulubioną wypożyczalnię, do której jesteś już przyzwyczajony, warto uruchomić Skyscanner Wynajem Samochodów i poznać ofertę pozostałych. Mogą wynajmować samochody na lepszych warunkach, lub mieć promocje, które pozwolą ci zaoszczędzić.
•    Będąc już na lotnisku, również warto sprawdzić oferty w aplikacji Skyscanner Wynajem Samochodów. Powinieneś w niej znaleźć lepsze oferty od tych, które otrzymasz udając się bezpośrednio do wypożyczalni.
Wypożyczenie samochodu jest dobrą alternatywą dla przemieszczania się transportem zbiorowym w trakcie krótkiej podróży. Samochód uniezależni nas od rozkładów jazdy, uwolni od tłoku i pozwoli dotrzeć dokładnie tam, gdzie chcemy, kiedy tego chcemy. Wykorzystując Skyscanner Wynajem Samochodów, bez problemu znajdziemy ofertę najtańszą i najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb – dodała Magdalena Greloff, Marketing Manager w Skyscanner.

O Skyscanner

•    Skyscanner jest wiodącą na świecie i najpopularniejszą w Europie bezpłatną wyszukiwarką podróży, pozwalającą na kompleksowe i wiarygodne porównanie cen lotów a także ofert hoteli i wypożyczalni samochodów.
•    Strona Skyscanner wystartowała w 2003 roku i obecnie obsługuje 25 mln unikalnych użytkowników w każdym miesiącu, umożliwiając im odnalezienie w Internecie, a także na urządzeniach mobilnych najlepszych ofert podróży.
•    Wyszukiwarka jest dostępna w 30 językach, również w polskim.
•    Darmowe aplikacje mobilne Skyscanner oferowane na urządzenia iPhone, iPad, Android, Windows Phone, BlackBerry oraz Windows 8 zanotowały już ponad 30 mln pobrań.