Warszawa, 27 listopada 2014 roku – LOT zachęca do podróży przez cały rok i podpowiada gdzie możesz realizować swoje zainteresowania. Wprowadza kolejne kategorie i kierunki do serwisu Inspiracje.

Szaleństwo zakupów i najlepsza włoska kuchnia w Mediolanie. Zawsze słoneczny i pełen propozycji kulturalnych Madryt czy smak orientu w kosmopolitycznym Stambule. Od teraz można korzystać z serwisu w zupełnie nowej odsłonie.

„Inspiracje” – to nazwa serwisu – dzięki któremu LOT przybliża podróżnikom pod kątem turystycznym wszystkie znajdujące się w swojej siatce połączeń kierunki. Strona nie tylko umożliwia łatwy zakup biletów, ale także dostarcza praktycznych informacji na temat interesującego nas miasta, w tym m.in. o kulturze, zabytkach, transporcie publicznym.
Dotychczas w serwisie dostępne były m.in. następujące kategorie:

Przedłuż lato,
Zakupy/wyprzedaże,
Festiwale/Koncerty Plenerowe,
Kuchnie i smaki świata.

Uruchomiony w lutym b.r. portal był stale rozbudowywany. Jednocześnie trwały prace nad zupełnie nową, pełną wersją strony. Serwis „Inspiracje 2.0.” zyskał nową szatę graficzną i bardzo intuicyjną nawigację, ułatwiającą poruszanie się wśród bogatej oferty. Co więcej, został dostosowany do wersji mobilnej na tablety i smartfony.

Serwis Inspiracje zyskał też nowe kategorie Lato/ Jesień, w których znajdują się  propozycje dla każdego, takie jak: „sporty wodne” z opisem miejsc do aktywnego wypoczynku w rejonie Morza Śródziemnego, „urlop z dzieckiem” – czyli rekomendacje destynacji do których warto wybrać się z całą rodziną, by odwiedzić m.in parki rozrywki i najlepsze aqua parki.
W uzupełnionej ofercie znalazły się również propozycje „wakacje na rowerze” oraz „nocne życie w wielkim mieście”.  

Serwis podróżniczy jest dostępny w dwóch rejsach językowych – polskiej i angielskiej. W dalszej kolejności zostanie wzbogacony o filmy i galerie zdjęć, a także multimedialne ciekawostki.
Szczegóły dostępne są na www.lot.com/inspiracje  

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie. Od 1929 roku PLL LOT łączą Polskę ze światem. Obecnie samoloty w barwach LOT-u latają do blisko 60 miast w Europie, Ameryce Północnej, na Bliski Wschód oraz w Azji. Wśród pilotów LOT-u są mistrzowie Europy i świata we wszystkich dyscyplinach sportów lotniczych. Od 2003 roku LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie ponad 21,900 rejsów dziennie do 1.328 portów lotniczych w 195 krajach.