Warszawa, 1 października 2014 roku – Już po raz szósty Polskie Linie Lotnicze LOT wspierają kampanię na rzecz walki z rakiem piersi. Przez cały październik stewardesy i stewardzi LOT-u będą nosić w klapach swoich mundurów Różowe Wstążki – symbole wsparcia akcji organizowanej na całym świecie przez Estée Lauder Companies.

W ten sposób LOT ponownie angażuje się w polską część międzynarodowej kampanii walki z rakiem piersi. Różowe Wstążki w klapach mundurów personelu pokładowego to jednak nie jedyne działanie. Na wszystkich rejsach pojawią się również zapowiedzi o akcji, uświadamiające jak istotna jest profilaktyka antynowotworowa. Październik, jak co roku, obchodzony jest jako miesiąc walki z rakiem.

„Zaangażowanie LOT-u – linii lotniczej, która dociera w wiele zakątków świata, jest częścią wsparcia światowego ruchu na rzecz walki z chorobą” – mówi Ewa Kołowiecka, Prezes ds. Operacyjno – Technicznych PLL LOT. „Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji wzrośnie świadomość i tym samym liczba badań profilaktycznych, by kobiety mogły być zdrowe i jak najdłużej cieszyć się życiem” – dodaje Ewa Kołowiecka.

Podobnie jak w latach ubiegłych dd 1 października przez cały miesiąc personel pokładowy PLL LOT będzie nosić w klapach mundurów Różowe Wstążki symbolizujące akcję.

Organizatorem międzynarodowej Kampanii na Rzecz Walki z Rakiem Piersi jest firma Estée Lauder Companies. Tegoroczne hasło to „Pokonajmy raka piersi. Razem mamy większą siłę”. Misją akcji jest szerzenie świadomości i dotarcie do jak największego grona osób. Cel na ten rok to zebranie pięciu milionów dolarów, które zostaną przeznaczone na badania nad rakiem piersi.

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie. Od 1929 roku PLL LOT łączą Polskę ze światem. Obecnie samoloty w barwach LOT-u latają do blisko 60 miast w Europie, Ameryce Północnej, na Bliski Wschód oraz w Azji. Wśród pilotów LOT-u są mistrzowie Europy i świata we wszystkich dyscyplinach sportów lotniczych. Od 2003 roku LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie ponad 21,900 rejsów dziennie do 1.328 portów lotniczych w 195 krajach.