W związku z przywróceniem części operacji lotniczych z lotniska Zaventem w Brukseli LOT wznawia rejsy między Warszawą a Brukselą. Tymczasowo, już od dzisiaj (5 kwietnia) LOT obsługiwać będzie jeden rejs dziennie tj. rejs numer LO231 startujący z Warszawy o godzinie 19:50, a z Brukseli o godzinie 07:45 (rejs numer LO232) dnia następnego.


Z uwagi na ograniczoną przestrzeń tymczasowej hali odpraw oraz zaostrzone procedury bezpieczeństwa, dostęp do zastępczego terminalu zapewniony jest wyłącznie pasażerom posiadającym wydruk biletu lub rezerwacji oraz odpowiedni dokument tożsamości. Karty pokładowe w wersji mobilnej nie będą akceptowane. Każdy pasażer powinien przygotować dokumenty do rutynowego sprawdzenia przez służby lotniska już w pierwszym etapie odprawy, czyli przy wejściu do tymczasowej hali odpraw. Niespełnienie tego wymogu, może spowodować nieprzyjęcie pasażera do strefy zastrzeżonej lotniska. Tym samym, rodzina i znajomi odprowadzający oraz witający pasażerów na lotnisku nie mogą przebywać na terenie tymczasowego terminala. 


W terminalu tymczasowym otwarte zostały 4 dodatkowe stanowiska obsługi pasażerskiej oraz 4 stanowiska odprawy samodzielnej. W celu uniknięcia ewentualnych opóźnień związanych z tymczasową organizacją odpraw na lotnisku Zaventem, prosimy o zgłaszanie się do stanowisk check-in na 3 godziny przed planowanym odlotem. 


Do odwołania niedostępna jest możliwość samodzielnego podróżowania dzieci do 12 roku życia oraz niektóre usługi, w tym przewóz zwierząt na pokładzie. Tymczasowo, na lotnisko można dojechać wyłącznie samochodem lub taksówką, transport publiczny jak również parkingi nadal pozostają nieczynne. Odbiór pasażerów samochodem możliwy jest wyłącznie z wydzielonej specjalnie strefy parkingu P2, gdzie pierwsze 10 minut postoju jest bezpłatne.


LOT umożliwia pasażerom odwołanych rejsów zmianę rezerwacji na przeloty rejsami, które zostały przywrócone. Obywa się to jednak w ramach dostępności miejsc w samolotach. By była ona jak największa, do momentu przywrócenia pełnej częstotliwości połączeń, na tej trasie latać będą większe samoloty, najczęściej Embraery 195.  


Nadal możliwa jest bezpłatna zmiana rezerwacji na połączenia LOT-u do innych miast w pobliżu Brukseli, to jest do Dusseldorfu, Amsterdamu i Luksemburga. 


Najbardziej aktualne informacje dla pasażerów podróżujących do lub z lotniska Zaventem w Brukseli znaleźć można na specjalnej, dedykowanej stronie http://www.brusselsairport2203.be/