– co przyda się podczas wyjazdu z dziećmi

Wycieczka tropem prehistorycznych gadów i wizyta w pierwszym w Polsce Parku Jurajskim w Bałtowie to propozycja na rodzinny, majówkowy weekend.

Zamiast tradycyjnego wyjazdu w góry czy nad morze możecie cofnąć się w czasie o 237 milionów lat i razem z dziećmi zobaczyć, jak wyglądało życie na Ziemi, kiedy chodziły po niej dinozaury.

Wyruszając w drogę zabierzcie ze sobą mapę turystyczną, która pomoże Wam szybko dojechać do celu. Dzieci mogą na niej zaznaczać trasę, jaką przemierzyliście. Gdy już dotrzecie na miejsce, nie zapomnijcie wziąć z samochodu aparatu fotograficznego. Może sfotografujecie wszystkie prehistoryczne gady, które zobaczycie, a po powrocie do domu wspólnie stworzycie album?

Na miejscu oprócz makiet dinozaurów czekają takie atrakcje jak stoiska paleontologiczne dla dzieci czy park rozrywki z karuzelami i trampolinami. Mali odkrywcy biegając po parkowych alejkach w poszukiwaniu kolejnych przygód mogą się przewrócić i skaleczyć, dlatego w podręcznej torbie powinniście mieć dobrze wyposażoną apteczkę. Pozwoli ona uniknąć paniki i szybko opanować sytuację. Kolorowe plasterki, woda utleniona czy leki przeciwbólowe to podstawowy ekwipunek. Pamiętajcie też o spakowaniu termosu z herbatą oraz kanapek i w trakcie zwiedzania zróbcie przerwę na piknik.

Po wyczerpującym, pełnym niezapomnianych przeżyć dniu, w drodze powrotnej do domu dzieci prawdopodobnie będą chciały się zdrzemnąć. Dla większego komfortu weźcie ze sobą do auta małe poduszki Cosiness Polycotton Wendre i lekką, przewiewną kołdrę Soft Line Wendre. Dzieci będą mogły wygodnie się położyć i przespać. Po powrocie nie zapomnijcie o wywołaniu zdjęć. A może tak zaciekawi Was prehistoria, że postanowicie zrobić wycieczkę objazdową po wszystkich Parkach Jurajskich w Polsce? Jeśli tak, to już wiecie, co powinniście ze sobą zabrać.

Uniwersalny niezbędnik na wyjazd z dziećmi:
– mapa turystyczna
– aparat fotograficzny
– apteczka
– termos i kanapki/przekąski
– poduszki i lekka kołdra Wendre