„Majówkowy zmysł podróżowania” to hasło pod którym największy przewoźnik kolejowy w Polsce przygotował nie tylko atrakcyjne cenowo promocje na przejazdy w okresie od 27 kwietnia do 7 maja. Majówka to także okazja do odkrycia zmysłowych zakątków naszego kraju i poznania nowych, dobrych relacji.

 

Zobacz, dotknij i posmakuj „majówkowy zmysł podróżowania”. Poczuj zapach morskiej bryzy lub posłuchaj szumu podlaskich lasów. Posmakuj lokalnych przysmaków, stwórz niezapomniane chwile. POLREGIO daje okazję do nielimitowanych odkryć dzięki majówkowym biletom dostępnym już od 49 zł umożliwiającym dowolną liczbę przejazdów pociągami POLREGIO po całej Polsce w okresie od 27 kwietnia do 7 maja.

Specjalna oferta POLREGIO na majówkę dostępna jest w dwóch wersjach.

1.         W cenie 49 zł – dla osób poniżej 26 lub powyżej 60 roku życia

2.         W cenie 83 zł – dla wszystkich pozostałych.

 

„Majówkowe” bilety są imienne i ważne jedynie z dokumentem potwierdzającym wiek oraz tożsamość podróżnego. Bilet uprawnia do wielokrotnych przejazdów na terenie kraju ogólnodostępnymi pociągami REGIO i interREGIO przewidzianymi w rozkładzie jazdy w terminie ważności wskazanym na bilecie. Bilety będą dostępne w kasach biletowych, w aplikacji SkyCash, na portalu e-podroznik.pl i biletyregionalne.pl, w salonikach KOLPORTERA i u obsługi pociągu.

 

Do Zakopanego bez „korków”

Poznaj kulturę Podhala i zakochaj się w polskich Tatrach nie martwiąc się o dotarcie do Zakopanego. Wjedź do Zakopanego w kilka minut – pociągiem POLREGIO – zapominając o korkach na drogach. Już od 27 kwietnia w ramach Podhalańskiej Kolei Regionalnej zostaną uruchomione połączenia na trasie Nowy Targ – Zakopane. Będzie można skorzystać z bogatej oferty aż 16 połączeń w ciągu dnia w kierunku Zakopanego i 15 w przeciwnym kierunku, średnio z cogodzinnym cyklem kursowania. Połączenia są przygotowane wspólnie z Urzędem Marszałkowskim i lokalnymi samorządami. Będą obsługiwane nowoczesnymi, klimatyzowanymi składami.

Nowa atrakcyjna oferta „Taryfa Podhalańska” umożliwi skorzystanie zarówno z połączenia kolejowego, jak i komunikacji miejskiej w Nowym Targu i Zakopanem, na podstawie biletów jednorazowych (ważnych 90 lub 120 minut) i miesięcznych. Przykładowo dojeżdżając do Nowego Targu, pozostawiając samochód na parkingu przy stacji kolejowej i kupując bilet ważny 120 minut, możemy skorzystać nie tylko z pociągu do Zakopanego, ale również z komunikacji miejskiej w obu tych miastach.

 

Poznaj fragment Magistrali Podsudeckiej

                                    

Odkryj z POLREGIO nowe dobre relacje! Po niemal 10 latach przerwy, będzie można odkryć nowe połączenia kolejowe Nysa – Kłodzko, które przebiega fragmentem niezwykle malowniczej „Magistrali Podsudeckiej”. Region ten to nie tylko piękne krajobrazy, ale także liczne ośrodki sanatoryjne. Atrakcyjne turystycznie rejony Doboszowic, Goświnowic, Otmuchowa oraz Paczkowa będą do odkrycia z POLREGIO już od 28 kwietnia. Na trasę wyjadą dwie pary pociągów, które będą kursowały w długie weekendy maja i czerwca oraz w soboty, niedziele i święta w okresie od 23 czerwca do 30 września.

Majówka to również start połączeń sezonowych Rzeszów – Sandomierz, w którym warto zobaczyć kultowe wnętrza znane z serialu „Ojciec Mateusz”. Stare miasto w Zamościu, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO zobaczysz korzystając z pociągu sezonowego np. z Rzeszowa. A jeżeli kochasz naturę, poznaj tajemnicze życie drzew np. w majestatycznych podlaskich lasach dzięki połączeniom Białystok – Waliły.

 

Zmysł podróżowania

Odkrywaj i bądź podróżnikiem. Poza ofertą specjalną „Majówka z POLREGIO”, do dyspozycji pasażerów są stałe oferty POLREGIO. Dzięki np. „Biletowi górskiemu” poznasz Tatry odwiedzając Pieniny, których szczyty dają możliwość podziwiania niezwykle malowniczej panoramy Podhala – to pozostawi niezapomniane wrażenia. Posmakuj docenianych na całym świecie wód mineralnych korzystając z pociągów POLREGIO kursujących malowniczą Doliną Popradu przez urokliwe miejscowości uzdrowiskowe na trasie Tarnów – Krynica-Zdrój. Podróż tą trasą to również okazja do odkrycia tajemnic „Skamieniałego Miasta” – rezerwatu przyrody w Ciężkowicach z ciekawymi formami skalnymi. Będąc tutaj posłuchaj historii odwiedzając jedyny na świecie zachowany dom Ignacego Jana Paderewskiego w sąsiedniej Kąśnej Dolnej.

Dotknij bałtyckiego piasku i poczuj zapach morskiej bryzy. Poznaj piękno polskiego Bałtyku przemierzając Półwysep Helski na rowerze, który w pociągu POLREGIO przewieziesz tylko za 7zł. Morskie powietrze bogate w jod polepszy samopoczucie i odporność.

 

Gdzie po bilety?

„Majówkowy zmysł podróżowania” rozpocznij od szybkiego i łatwego zakupu biletów. Sieć sprzedaży POLREGIO to m.in. Internet (www.polregio.pl, www.e-podroznik.pl) oraz aplikacje mobilne, takie jak SkyCash. Bilety można także nabyć w kilkudziesięciu automatach zlokalizowanych na dworcach, w ponad 200 kasach biletowych oraz u obsługi pociągu. Podróżni mają także do dyspozycji ok. 800 zlokalizowanych w całej Polsce saloników KOLPORTERA. Bilety POLREGIO dostępne są także za pomocą portalu internetowego Bilkom 2.